بردلی کوپر و براد پیت، زاغه​نشینان میلیاردر - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها


مجله زندگی ایده آل:

بردلی کوپر
- Bradley Cooper


این بازیگر 38 ساله در 5، 6 سال اخیر پله‌های ترقی را با سرعتی خیره‌کننده طی کرده و اکنون یکی از ستارگان پرطرفدار سینماست. شاید با توجه به فیزیک بدنی و فرم چهره بردلی کوپر این نکته که او ابتدا با بازی در نقش‌های کمدی مطرح شده است کمی عجیب به نظر برسد. البته ظاهرا بردلی کوپر کلا آدم بانمکی است و سر صحنه مدام در حال شوخی و خنده است. کسانی که سریال هویت مستعار(ALIAS) را دیده‌اند حتما بردلی کوپر را در نقش ویل تیپین، خبرنگار سمج و معصوم و کمی گیج سریال به‌خاطر دارند. کوپر با بازی در این سریال مطرح شد و با چند سریال دیگر کم‌کم نامی برای خود دست و پا کرد اما موفقیت واقعی با بازی در فیلم برهم‌زنندگان عروسی در نقش مکمل و خماری در نقش اصلی به سراغش آمد. فروش باورنکردنی خماری کوپر را به یکی از بازیگران محبوب ایالات‌متحده تبدیل کرد. قسمت دوم و سوم خماری نیز گرچه به لحاظ سینمایی اصلا فیلم‌های خوبی نبودند اما همگی با فروش بسیار بالایی روبه‌رو شدند. ولی کوپر با دقت در انتخاب نقش‌هایش توانست خود را از قالب یک بازیگر کمدی خارج کرده و اکنون در کارنامه‌اش طیف گسترده‌ای از انواع نقش‌ها و فیلم‌ها دیده می‌شود که او در همه آنها موفق بوده است. استقبال و فروش مناسب فیلم‌های اکشن «تیم آ» و بدون محدودیت در کنار استقبال گرم منتقدان و مردم از فیلم‌های دراماتیکی چون کلمات و silver lining playbook (کتاب بارقه امید)کوپر را به عنوان بازیگری که توان بازی در طیف متفاوتی از نقش‌ها را دارد، معرفی کرده و برچسب یک بازیگر کمدی را از روی او برداشت. کوپر به‌دلیل بازی درخشانش در Silver lining playbook نامزد جایزه اسکار و گلدن‌گلاب بود.

بردلی کوپر

بردلی کوپراما بردلی کوپر نیز به راحتی و سهولت به این مقام و موقعیت نرسیده است. او به‌عنوان یک جوان عاشق بازیگری برای رسیدن به هدفش در چند کالج و دوره هنری و بازیگری شرکت کرد. او ابتدا از دانشگاه جورج تاون در سال 1997 لیسانس خود را در رشته زبان انگلیسی دریافت کرد و ضمن دریافت لیسانس زبان انگلیسی، زبان فرانسه را نیز به‌خوبی فراگرفت در حدی که توانست به‌عنوان دانشجوی جایگزین مدتی در کشور فرانسه به تحصیل بپردازد. کوپر برای یادگیری اصول بازیگری به مدرسه بازیگری معروف اکتورز استودیو در شهر نیویورک می‌رود و در نهایت با موفقیت آن دوره را به پایان می‌رساند. در آن زمان برای گذران زندگی کوپر 22ساله در یک هتل در شهر نیویورک به‌عنوان دربان کار می‌کرده است. علاوه بر باز و بسته کردن در و راهنمایی مسافران به داخل یا خارج هتل یا گرفتن تاکسی، گاهی چمدان‌های آنها را نیز جابه‌جا می‌کرده است. البته کوپر با کارهای این چنینی بیگانه نبوده است. چند سال قبل‌تر او شب‌ها به‌عنوان پادو در یک رستوران یونانی کار می‌کرده است. مدتی نیز کمک دست آشپز یک رستوران ایتالیایی بوده است. یکبار نیز کل تابستان به‌عنوان نقاش در ساختمان‌های مختلف کار می‌کرده است.

در مدتی که کوپر به‌عنوان دربان هتل مشغول به کار بوده اتفاق جالبی برایش رخ می‌دهد. یک شب لئوناردو دی‌کاپریو که آن موقع با اکران تایتانیک به ستاره‌ای بین‌المللی تبدیل شده بود به همان هتل می‌آید و از قضا این بردلی کوپر است که باید این ستاره و دوستانش را به اتاق‌شان راهنمایی کند. کوپر تعریف می‌کند که« من و او وارد آسانسور شدیم. دیدم که او گرچه تقریبا همسن و سال خود ماست اما بیشتر به یک بچه کوچولو شباهت دارد تا یک مرد جوان!! پیش خودم فکر می‌کردم که من از او چندین سانتی‌متر بلندتر هستم اما این بچه ریزه‌میزه الان کجاست و من کجا!!» به‌هرحال از آن زمان که کوپر شاگرد مدرسه بازیگری اکتورز استودیو در نیویورک بود اتفاقات زیادی رخ داده است. گرچه بردلی کوپر هرگز نتوانسته شهرت و اعتباری هم رده دی‌کاپریو به دست بیاورد اما دست‌کم به جایگاهی در سینمای حال حاضر دنیا دست یافته که به هیچ‌وجه قابل انکار نیست.

کوپر که زمانی با دربانی هتل و پادویی در رستوران امرار معاش کرده و در مدرسه درس می‌خواند .در سال 2009 برای بازی در قسمت نخست فیلم خماری 600هزار دلار دستمزد گرفت. در سال 2013 برای بازی در قسمت سوم همین فیلم دستمزد او به 15‌میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

نکته جالب در مورد کوپر علاقه بسیار زیاد او به آشپزی است. او از طرف مادر اصالتی ایتالیایی دارد و مادربزرگش در دوران کودکی او پخت بسیاری از غذاهای محبوب ایتالیایی را به او یاد داده است. او در دوران کودکی دوستانش را به خانه می‌آورده و برای‌شان آشپزی می‌کرده است!

براد پیت- در لباس جوجو!

شاید بتوان او را در کنار جورج کلونی و تام کروز، از چهره​های معروف بین​المللی سینما نامید. آخرین فیلم او «جنگ جهانی زد» که چندی پیش به نمایش درآمده بود توانست در گیشه 202 میلیون دلار فروش داشته باشد. براد پیت سال‌هاست که یکی از معروف​ترین ستارگان سینما به شمار می‌آید و در کنار همسرش آنجلینا جولی، مشهورترین زوج سینمایی دنیا هستند. پیت با بازی در فیلم‌های مطرحی چون مصاحبه با خون‌آشام، هفت سال در تبت، افسانه پاییز، هفت، باشگاه مبارزه، سه‌گانه اوشن، آقا و خانم اسمیت و... به یک ستاره تبدیل شده است. وی قبل از بازیگر شدن شغل بسیار عجیبی داشته است. پیت در جلوی یکی از رستوران‌های زنجیره‌ای که به‌خاطر خوراک‌های مرغش معروف است، لباس جوجه پوشیده و رهگذران را تشویق می‌کرده که وارد رستوران شده و غذا بخورند! این اتفاق مربوط به سال 1986 است، یعنی زمانی که پیت23 ساله بوده است. آن زمان او بابت یک ساعت ادا و اطوار درآوردن به عنوان یک جوجه غول‌پیکر احتمالا چیزی حدود 3دلار دستمزد می‌گرفته است. بعد از مدتی براد پیت که از بازی در نقش جوجه خسته شده و آرزوی بازیگر شدن را در داشته از آن رستوران بیرون می‌آید اما باز هم ناچار می‌شود برای امرار معاش به کار دیگری روی‌آورد. پیت مدتی به‌عنوان راننده یک لیموزین افرادی را که به مهمانی‌های پرزرق و برق می‌رفته‌اند به محل مهمانی می‌برده و برمی‌گردانده است.

,بردلی کوپر و براد پیت, زاغه​نشینان میلیاردر بردلی کوپر,براد پیت,بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه هاحالا براد پیت راننده شخصی خودش را دارد و به همراه همسرش از ثروتمندترین ستارگان دنیای سینما هستند. سال 2012 به گفته مجله معروف فوربس او چیزی حدود 25 میلیون دلار درآمد داشته است. او تاکنون سه بار نیز نامزد دریافت جایزه اسکار بوده است.

نکته مهم

براد پیت راننده شخصی خودش را دارد و به همراه همسرش از ثروتمندترین ستارگان دنیای سینما هستند. سال 2012 به گفته مجله معروف فوربس او چیزی حدود 25 میلیون دلار درآمد داشته است. او تاکنون سه بار نیز نامزد دریافت جایزه اسکار بوده است

,