مجید مجیدی سری 2 و 3 فیلم محمد رسول الله(ص) را می سازد! - بیوگرافی بازیگران ، بیوگرافی هنرپیشه ها - فیلم محمد رسول الله 2

فیلم محمد رسول الله 2 , فیلم محمد 2

فیلم محمد رسول الله 2

برگزیده ها: سری 2 و 3 فیلم محمد رسول الله(ص) را می سازد!


آکایران : مجید مجیدی : امیدوارم توفیق ساخت بخش های دوم و سوم فیلم محمد رسول الله را نیز داشته باشم و اگر زمینه و شرایط مساعد شود به طور قطع این کار را خواهم کرد

مجید مجیدی ، کارگردان فیلم سینمایی "محمد رسول الله"

بنا به گزارش برگزیده ها : مجید مجیدی در خصوص حرف جهانی آخرین اثر بلند سینمایی خود یعنی محمد رسول الله گفت: حرف اصلی فیلم مهربانی و قرائت درستی از اسلام و آن چهره عطوفت پیامبری و وجود رحمت پیامبر است که از طریق این فیلم به جهانیان اعلام خواهیم کرد و ان شاءالله این فیلم بتواند یک جریان و حرکت درست نهضت اسلامی را در دنیا به وجود آورد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا از ابتدای شروع ساخت این فیلم فکر می کردید که موفق شوید و از عهده این پروژه عظیم برآیید، بیان کرد: به طور طبیعی نه، چون فکرش را هم نمی کردیم که چنین امکان و توفیق بزرگی باشد. به هر حال تلاش می کردیم این اتفاق بیفتد و احساسم نسبت به هر اتفاقی که تا الان و در این لحظه افتاده بسیار شیرین، دلچسب، راضی کننده و توفیق عظیمی است. امیدوارم در اکران های عمومی نیز شاهد رویداد های خوب و مثبت باشیم.

وی در خصوص پیش بینی استقبال مردم و مخاطبان از فیلم محمد رسول الله اظهار داشت: فکر می کنم به واسطه وجود مقدس پیامبر اتفاقات خوبی رخ دهد. حس خوبی دارم، چه چیزی از این بهتر که آدم برای یگانه عالم هستی فیلم بسازد. برای خود من مثل رویا بود که به واقعیت تبدیل شد.

مجیدی راجع به ساخت سه گانه این فیلم و بر عهده گرفتن کارگردانی بخش دوم و سوم آن عنوان کرد: امیدوارم توفیق ساخت بخش های دوم و سوم فیلم محمد رسول الله را نیز داشته باشم و اگر زمینه و شرایط مساعد شود به طور قطع این کار را خواهم کرد اما از طرف من اصراری وجود ندارد. از طرفی امیدوارم امکاناتی برای فیلم سازان داخلی و خارجی فراهم شود که در صورت تمایل دیگر بخش های این فیلم را بسازند و یکی از دلایلی که شهرک و لوکیشن اصلی فیلم محمد رسول الله با این عظمت ساخته شده به خاطر همین موضوع بوده است.

این کارگردان در خصوص رقابت فیلمش (محمد رسول الله) با اثر مصطفی عقاد عنوان کرد: بحث رقابت نیست بلکه بحث کم کاری ما در این حوزه است چون زمانی که در قبال 400 سال اسلام فقط دو فیلم ساخته شده با این شرایط رقابت محسوب نمی شود. در سینمای دنیا حدود 200 فیلم یا بیشتر در مورد حضرت عیسی و دیگر پیامبران تولید شده که این نکته قابل توجه است. به هر حال فیلم محمد رسول الله و فیلم مصطفی عقاد هر کدام نگاه و ارزش های خودش را دارد.

مجیدی در مورد انتقاد هایی که در جشنواره فجر به این فیلم شد تصریح کرد: به هر حال روند انتقاد شامل همه فیلم ها می شود و حسن است که از یک فیلم انتقاد می کنند، این موضوع خاصیت جریان فرهنگی هنری است. اگر قرار باشد همه یک اثر را دوست داشته باشند دیگر مزه ای ندارد!

وی افزود: فکر می کنم نقدی که بر اساس یک نگاه درست و سازنده باشد بسیار خوب است اما بحث نقد تخریبی مقوله ای جدا است یعنی اگر در نقدی حب و بغض و تخریب باشد به نحوی که دوست ندارند این جریان شکل بگیرد، نام آن ها را نمی توان نقد گذاشت و بیشتر شبیه موعظه و موضع گیری است چیزی که برخی کشورهای غربی انجام می دهند.


فیلم محمد 2 ,