ژنو سویس - جاهای دیدنی ژنو سوییس

ژنو (به فرانسوی:‎Genève ‏) با ۱۸۵٬۷۲۶ نفر دومین شهر پرجمعیت کشور سوئیس و پرجمعیت ترین شهر بخش فرانسوی زبان و مرکز استان ژنو سوئیس است. این شهر در کنار دریاچه ژنو قرار دارد.


نماهایی از شهر ژنو
جاهای دیدنی ژنو سوییس

جاهای دیدنی ژنو سوییس
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]
در این شهر سازمان‌ها و نهاد‌های بین‌المللی و اروپایی زیادی قرار دارد. همچنین دومین قطب اقتصادی کشور سوئیس است.

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]


ژنو در جنوب غربی سوئیس واقع است و یکی از زیباترین شهرهای سوئیس میباشد. این شهر بسیار تمیز 118000 نفر جمعیت داشته و نزدیک به مرز فرانسه است. واحد پول آنها فرانک سوئیسی برابر 940 تومان است. زبان مردم در این شهر فرانسوی است ولی بیشتر انگلیسی هم بلد هستند. سوئیس به سه زبان اصلی صحبت میکنند. آلمانی با لهجه سوئیسی در شمال استفاده میشود. در جنوب شرقی ایتالیایی صحبت میکنند و در غرب و جنوب غربی فرانسوی صحبت میکنند.نماد دفاع از معلولین و حقوق بشر در ژنو

این نماد به یادمان معدنچیان و کارگرانی که در قرون متمادی علیرغم معلولیت و مجروح بودن مجبور به کار اجباری
بوده اند ساخته شده و به خوبی گویای وضعیت چنین افرادی می باشد صندلی با یک پایه شکسته اما همچنان پابرجا

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]این شهر شباهت زیادی به فرانسه دارد. سبک غذا و آب و هوا رفتار مردم. سوئیس شامل 26 استان میشود که این شهر یکی از آنها به حساب می آید. از هر کدام از این استان ها یک نماینده ارشد مانند آمریکا به مرکز فرستاده میشود و علاوه بر آن 200 نماینده برای مجلس هر چهار سال انتخاب میشود. جمع این دوگروه مجلس سوئیس را تشکیل میدهند. از بین نمایندگان ارشد هر استان هفت نفر انتخاب شده اند که هر سال یکی از آنها به رئیس جمهوری سوئیس و همچنین رئیس هیت دولت برگزیده میشود. جالب این است که هر قانونی از طرف مردم براساس یک رفراندوم تصویب میشود یا اینکه تعدادی از مردم در مورد قانون تصویب شده از طرف مجلس رفراندوم برگزار میکنند.

این شهر پیشرفته و دلفریب در کناره غربی دریاچه ژنو واقع شده است. ژنو که به وسیله جامعه سیاسی بین الملل به عنوان محلی امن برای سازمان های جهانی به شمار می رود ، موطن مجمع ملل و اتحادیه اروپا بوده است. امروزه این شهر مقر صلیب سرخ بین المللی و سازمان بهداشت جهانی است .

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]
جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]


ژنو نسبتا خیلی دیر و در سال 1815 درست پس از شکست ناپلئون در منطقه به سوئیس ملحق شد . زبان اصلی این شهر
و بیشتر فرهنگ روزمره آن متاثر از فرانسه است چرا که تاریخ ناآرام آن ها کاملا به هم تنیده شده است. در ضمن ژنو از نظر تاریخی مامن نمو هنری بوده است . برخی از شخصیت های برجسته ادبیات جهان که به منظور الهام گرفتن هنری در ژنو گرد آمدند عبارتند از لردبایرون ، گوته و داستایوفسکی.
به طور طبیعی طراحان اولیه شهر ژنو، نهایت استفاده را از محیط کنار دریاچه ژنو برده اند . پارک های زیبا و دلپذیر ( شامل یک ساحل شهری ) در امتداد 37 جریب ساحل دریاچه ایجاد شده است . دریاچه به اندازه کمتر از ده دقیقه پیاده روی از ایستگاه مرکزی ترن کورناوین( Cornavin )واقع شده است و امروز یکی از مراکز تجاری و فرهنگی پرازدحام است که شمار زیادی از بهترین رستوران ها ، مغازه ها ، هتل ها ، موزه ها و دیگر مراکز تفریحی در آن واقع شده است .

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]
فواره Jet d"eau که بر روی دریاچه ژنو قرار دارد آب را به ارتفاع 140 متر به هوا پرتاب می کند و در پس
زمینه آن قله مون بلان Mount Blanc و آلپ سفیدپوش واقع شده اند .

جهان گردی ,جهانگردی ,دیدنی های جهان ,[categoriy]
اگر نظر یکی از ساکنین خود شهر را در مورد ژنو بپرسید احتمالا به شما پاسخ خواهد داد که « ژنو به خودی خود یک قاره است.» . اگر از یک خارجی بپرسید احتمالا به ساختمان سازمان ملل که در این شهر واقع است اشاره خواهد کرد . پس از تاسیس صلیب سرخ در سال 1864، ژنو موطن بسیاری از سازمان های بین المللی گردید . دفتر اصلی اتحادیه اروپا و همچنین ادارات سازمان هایی نظیر سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مرکز فیزیک اتمی اروپا (CERN) هنوز در این شهر قرار دارد .
ژنو به وسیله رودخانه روون Rhone که از دریاچه ژنو سرچشمه می گیرد به دو قسمت تقسیم شده است . شهر قدیم در ساحل جنوبی یا کرانه باختری ، ایستگاه راه آهن در شمال رودخانه و فرودگاه در شمال غربی ، و مرز فرانسه تنها چند دقیقه با اتوبوس راه است . بیشتر مناظر فاصله کمی با هم دارند و سیستم حمل و نقل عمومی بسیار قابل اطمینان است .
در این بزرگ پایتخت کوچک ، تقریبا همه چیز که از بانکداری و مناطق خرید گسترده گرفته تا مراکز فرهنگی و هنری غنی را یافت می شود . ژنو پر است از موزه ها و تا حدود کمتری دیدنی های تاریخی . می توانید به یکی از پارک هایی که عمدتا بوسیله سرمایه افراد ثروتمند ساخته شده اند بروید

اطلاعات عمومی

شهر ژنو بین کوه های آلپ و جورا (Jura) و در جنوب غربی سوئیس و دریاچه ژنو واقع شده است . دو رودخانه Rhone , Arve این شهر را قطع می کنند . ارتفاع شهر از سطح دریا حدود 373 متر است . ژنو نقطه مرکزی تقاطع شاهراه های اروپا محسوب می شود و موقعیت جغرافیایی منحصر به فردی دارد . فاصله آن از تهران حدود 5.5 ساعت و تا پاریس و میلان با هواپیما تنها یک ساعت و از لندن ، رم یا مادرید فقط 2 ساعت است .
زمان محلی : یک ساعت جلوتر از گرینویچ (GMT+1) و از آخرین یکشنبه مارس تا آخرین شنبه اکتبر دو ساعت جلوتر از گرینویچ (GMT+2)
آب وهوا : دمای هوا معتدل است و سرما وگرمای شدید درآن وجود ندارد ، بنابراین بازدید ازسوئیس درتمام اوقات سال میسر خواهد بود . تابستان گرم ازحدود ژوئن شروع و تا سپتامبر ادامه دارد و هرچند برای فعالیت های بیرون ازخانه مناسب است اما پرازدحام ترین اوقات برای گذراندن تعطیلات محسوب می شود .جایگاه های اسکی از اواخر نوامبر که بارندگی شروع می شود تا آوریل که برف ها شروع به آب شدن می کند آماده ارائه خدمات هستند .
پول رایج : پول رایج قانونی فرانک سوئیس (Sfr,Chf) است .یورو دربیشتر فرودشگاه ها و از طرف سرویس دهندگان CFF ، دفاتر پستی وبرخی رستوران ها قابل قبول است . با این حال می توانید پول خود را نیز به فرانک تبدیل کنید.
زبان : اگرچه در مناطق مختلف سویس به زبان های آلمانی ، فرانسوی ، ایتالیایی و محلی صحبت می شود ، زبان عمومی در شهر ژنو فرانسوی است .

منبع : وب سایت ایران ایر
عکسها از برگزیده ها