فورد اکسپلورر 2016: زیباتر و پرقدرت تر - عکس ماشین ، عکس موتور - قیمت ماشین فورد اکسپلورر 2016 در ایران

قیمت ماشین فورد اکسپلورر 2016 در ایران

قیمت ماشین فورد اکسپلورر 2016 در ایران

برگزیده ها به نقل از مدآنلاین : در دهه 1990 فورد اکسپلورر به تنهایی یکه تاز بازار شاسی بلندها بود ولی آن زمان گذشته. امروزه خریداران انتخاب های زیادی بین شاسی بلندها و کراس اوورهای مختلف دارند و اکسپلورر دیگر جایگاه سابقش را ندارد. به همین خاطر فورد تصمیم گرفت در سال 2016 تغییراتی  بر روی اکسپلورر اجرا کند تا  ظاهری بهتر و امروزی تر پیدا کند.

مهمتر اینکه یک موتور جدید هم برای اکسپلورر جدید درنظر گرفته شده است، یک موتور 2/3 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر که می تواند 280 اسب بخار قدرت تولید کند. این سیستم تولید قدرت که مصرف سوخت بسیار خوبی دارد در موستانگ و لینکولن ام کی سی نیز دیده می شود. به خاطر گشتاور بالا این موتور مناسب اکسپلورر است و به خوبی روی آن حتی روی مدل جفت دیفرانسیل آن عمل می کند. موتور استاندارد کماکان همان موتور 305 لیتری شش سیلندر است با 290 اسب بخار قدرت ولی موتور 2/3 لیتری گشتاور بالاتری دارد. مدل های پلاتنیوم و اسپرت این خودرو دارای موتور 3/5 لیتری تویین توربو شش سیلندر هستند که تجهیزات مختص خودشان را هم در داخل و هم در بیرون خودرو دارند

,عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های گران، عکس خودرو، عکس اتومبیل

 

 

فورد سیستم تعلیق این خودرو را نیز بهبود بخشیده است ولی به علت جثه بزرگش رانندگی با اکسپلورر هیچ وقت شبیه  رانندگی یک سدان نخواهد بود. رقیبانی چون دوج دورانگو، هیوندای سانتافه و تویوتا هایلندر در این زمینه نسبت به اکسپلورر برتری دارند. ولی اکسپلورر سواری راحتی دارد و حتی با داشتن یک موتور پرقدرت باز هم کابین آن بسیار ساکت است.

,عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های گران، عکس خودرو، عکس اتومبیل

 

دید بیرون در اکسپلورر کمی مشکل ساز است. ستون های جلوی بزرگ و شیشه عقب کوچک باعث بروز این مشکل می شوند. شاید وقتی پشت فرمان این خودرو بشینید این احساس را داشته باشید که درون یک چاله نشسته اید. بین شما و در خودرو نیز فضای پرت بسیاری وجود دارد. این فضاها می توانستند برای عریض کردن صندلی ها استفاده شوند.
این اکسپولرر دارای صفحه نمایش اطلاعات لمسی مای فورد است که کار کردن با آن کمی مشکل به نظر می رسد. سیستم ساده تر سینک 3 شاید مناسب تر بود. سیستم استریوی سونی نیز در این مدل به کار گرفته شده است.

,عکس ماشین،گالری عکس ماشین، تصاویر ماشین، تصویر ماشین های گران، عکس خودرو، عکس اتومبیل

درباره مزیت های این خودرو باید به فضای مناسب برای سرنشینان حتی در ردیف سوم اشاره کرد. و همچنین مثل بقیه فوردها آپشن های هوشمندانه ای در این خودرو به کار رفته اند مانند سیستم دید محیطی به کمک دوربین ها و کمربندهای بادی عقب. و این خودروی شاسی بلند می تواند جای پارک را پیدا کند و به صورت اتوماتیک خود را پارک کند و همچنین به صورت اتوماتیک از پارک بیرون بیاید.
با تمام این تفاسیر این گونه به نظر می رسد که فورد با این تغییرات فقط می خواهد کمی زمان به دست آورد تا یک طراحی کاملا جدید را رو کند. به نظر می رسد خودروی جدید بر روی پلتفورم فوژن طراحی شود.

مترجم: احسان دوستی

 


,