راز سکوت زن را دریابید! - مشاوره جنسی

* گاهی زنان از ابراز علاقه و توجه به همسر خودداری می کنند ، ساکت می‌شوند و از سکوت زن

سکوت زن

احساس ناراحتی و نا امنی رنج می‌‌برند.
* ممکن است همسرتان فکر کند که در زندگی بیش از حد فداکاری کرده و از این موضوع نارحت ناراحت و دلگیر باشد.
* وقتی زن عواطف خود را با احساس ابراز می‌کن د احتیاج به محبت و توجه بیشتری پیدا می کند و در برابر بی توجهی‌ها آسیب‌پذیر می‌شود.
* وقتی زن از همسرش ناراحت می‌شود گاهی سکوت می‌کند و با کار کردن بیش از حد سعی می‌کند خود را مشغول کند و احساساتش را از همسرش مخفی کند ولی از درون ، احساس تنش ، باعث ناراحتی او می‌شود.
* ممکن است زن از طرز برخورد دیگران با خود به این نتیجه برسد که کسی ارزش و اهمیتی برای او قائل نیست و همین باعث می‌شود حرفی به زبان نیاورد و در لاک خویش فرو رود.
* اگر زن از طرف همسر یا خانواده‌اش مورد بی توجهی و بی مهری قرار گیرد نسبت به بی اعتنایی و کم توجهی حساس می‌شود و همین رنجش خاطر ، باعث سکوت و گوشه‌گیری او می‌شود.
* گاهی زن می‌ترسد همسرش احساسات او را درک نکند یا به تمسخر بگیرد و به همین خاطر سکوت می‌کند و از بیان احساساتش مایوس می‌شود.
* ارائه نصیحت را به موقعیت بهتری موکول کنید. همسرتان در این شرایط بیش از هر چیز به هم‌صحبتی و همدلی شما نیاز دارد.
* زنان در هنگام ناراحتی معمولا از ابراز محبت اجتناب می‌کنند و تمایلی به ارتباط با همسر خود نشان نمی‌‌دهند ولی به توجه و محبت او بیش از پیش احتیج دارند.
* از بی‌توجهی‌های همسرتان گله نکنید و او را مورد حمایت و توجه قرار دهید تا از احساس ناراحتی‌اش کاسته شود.
* توقعات خود را کنار بگذارید ، انتظار نداشته باشید که همسرتان مثل همیشه گرم و صمیمانه رفتار کند.
* به همسرتان یادآوری کنید که دوست دارید بیشتر به او توجه کنید حمایت و اوجه به او را وظیفه خود می‌‌دانید.
* اگر چیزی گفت که ناراحت شدید به روی خودتان نیاورید.
* معمولا زن در بیان احساس خود مبالغه می‌کند و از جملاتی مانند تو اصلا به من اهمیت نمی‌دهی یا تو همیشه همین کار را می‌کنی و ... استفاده می‌کند.
* این جملات از روی دلخوری و عصبانیت بیان می‌شوند و فقط کافی است با کمی سکوت به او نشان دهید او را درک می‌کنید ، همسرتان نیز می‌داند شما واقعا همان گونه که گفته نیستید.


,