خوردن هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده در خانم های باردار می شود - درمان معده درد در دوران بارداری

 برگزیده ها : یکی از میوه هایی که در فصل تابستان به عمل می آید و طرفداران بسیاری دارد هندوانه است این میوه خوشمزه سرشار از ویتامین ها می باشد و خاصیت های فراوانی برای آن ذکر شده است. حالا ما در این مقاله از بخش کودک آکا ایران میخواهیم شما را با یکی از اثرات مثبت این میوه آشنا کنیم، خوردن هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده در زنان باردار می شود. اب ما همراه باشید تا بیشتر در اینباره با شما صحبت کنیم.

درمان معده درد در دوران بارداری , سوزش معده در بارداری , قرصی برای سوزش معده در بارداری سی و شش هفته

درمان معده درد در دوران بارداری

تسکین درد معده در دوران بارداری

هندوانه از گرفتگی عضلات شکم در بارداری جلوگیری می کند

بسیاری از زنان اولین بار در دوران حاملگی احساس سوزش سر دل دارند و اگر چه این سوزش شایع و بی خطر است اما احساس ناخوشایندی می باشد. سوزش سر دل (که همچنین برگشت اسید یا عدم هضم اسیدی نامیده می شود) احساس سوزشی است که معمولا از انتهای جناغ سینه شروع شده و تا قسمت پایین گلو کشیده می شود.علت این پدیده تغییرات هورمونی و فیزیکی، و یا هردو، می باشد.

در دوران حاملگی، جفت هورمون پروژسترون تولید می کند که باعث شل شدن عضلات صاف رحم می شود. این هورمون همچنین باعث شل شدن دریچه بین مری و معده شده که باعث برگشت اسید معده به داخل مری و احساس ناخوشایند سوزش می شود. همچنین در اواخر حاملگی جنین در حال رشد فضای شکمی را اشغال کرده، باعث کند شدن تخلیه معده و بالا رانده شدن اسید معده و احساس سوزش سر دل می شود. بسیاری از زنان احساس سوزش سر دل و عدم هضم غذا را در نیمه دوم حاملگی تجربه می کنند. متاسفانه این مشکل تا زمان تولد فرزندتان با شما خواهد بود.

علائم شایع سوزش سر دل

احساس سوزش در زیر گلو
ترش  کردن معده
درد قفسه سینه یا درد ناحیه بالای شکم
ترشی  دهان
درد معده
سرفه
خس خس
اشکال در بلع
ترشح بیش از حد بزاق
خفگی

 هندوانه یکی از میوه های مخصوص و مورد علاقه در تابستان و یک میوه چند منظوره و سرشار از انرژی به حساب می آید. در ظرف سالاد آبدارتر و پرطراوت تر از گوجه فرنگی است و یک پیش زمینه شیرین برای نوشیدنی هایی مثل اسموتی و یخ در بهشت است.

 خوردن هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده در خانم های باردار می شود. شکر و آب موجود (92 درصد) در هندانه، حالت تهوع خانم ها را تا حد زیادی کاهش می دهد و از کم شدن آب بدن آنها جلوگیری می کند. مواد معدنی موجود در این میوه به جلوگیری از گرفتگی و انقباض عضلات شکم در 3 ماه سوم بارداری کمک می کند. خبر خوب دیگر برای خانم های باردار این است که هندوانه حاوی مقدار زیادی از ماده لایکوبین است و این ماده مانع از ورم شدید بدن در طول بارداری می شود.

دانشمندان در طول تحقیقاتی که در سال 2003 انجام دادند، دریافتند هندوانه سرشار از ویتامین های A-C- B6 به علاوه پتاسیم و منیزیم است و خوردن آن برای قدرت بینایی نوزاد، مغز، سیستم عصبی و ایمنی بدن نوزاد بسیار مفید است و همچنین پتاسیم موجود در آن میزان آب را در خون و بافتهای بدن خانم باردار به حالت موازنه در می آورد.

خانم های باردار می توانند 8 فنجان هندوانه بدون تخم و به شکل مکعب برش داده شده را در داخل مخلوط کن آنقدر بهم بزنند تا تبدیل به یک مایع نسبتاً غلیظ و یک دست شود سپس آن را از داخل الک عبور داده ( آنها را با فشار قاشق از الک عبور ندهید در این صورت بیش از اندازه فیبری می شوند) سپس در صورت تمایل می توانید یک و یا دو قاشق چایخوری از مرکبات دیگری مثل لیمو ترش ، لیمو شیرین یا پرتقال را به آن اضافه کنید و آن را برای مدتی در فریزر قرار داده و  زمانی که بسیار خنک شد میل کنید.

دردمعده در بارداری , برای رفع سوزش شدید سر معده در دوران بارداری چی بخورم , برای سوزش معده در بارداری چه باید کرد

سوزش معده در بارداری

تسکین درد معده در دوران بارداری

علائم رفلکس اسیدی
نشانه سوزش معده احساس دردناک و سوزنده در وسط قفسه سینه است. این درد معمولا بعد از صرف غذا شروع می شود و تا چند ساعت بعد از آن ادامه می یابد. این ناراحتی ممکن است با دراز کشیدن و یا خم شدن بدتر هم شود. سایر علائم سوزش معده شدید عبارتند از : احساس مزه ترش در پشت گلو، مشکل بلع و احساس چسبنده بودن غذا به قفسه سینه و یا گلو، سرفه های مزمن و یا حملات آسم نیز می تواند از دلایل رفلکس اسیدی باشد.
افراد تحت خطر
بعضی از عادت های خاص می تواند عملکرد دریچه مری را تحت تاثیر قرار دهد. اضافه وزن ، خوردن وعده های غذایی سنگین، پوشیدن لباس های تنگ و استعمال دخانیات از جمله عوامل بروز این اختلال می باشد.

هندوانه

هندوانه نوعی بوته و میوه از دسته صیفی جات است که در جالیز رشد می کند.

به نقل از برگزیده ها : اصل این میوه از هندوستان بوده است چنان که از ریشهٔ کلمه [= منسوب به هندوان] برمی آید. گونه کامل تر نام آن «خربزهٔ هندوانه» بوده است. هندوانه پس از آمدن به ایران به عربستان راه یافت و از آنجا به اندلس رسید و از اندلس به ناحیه های دیگراروپا.از فارسنامهٔ ابن بلخی برمی آید که در فهرج هندوانه های بزرگی به عمل می آمده است؛ چنان که گوید «به فهرج خربزه ها بود نیکو و شیرین و بزرگ و هندویانه بدان رتبه که دو از آن خربزه بر چهارپایی نهند»

در گذشته به این میوه تربوزه می گفته اند که هم اکنون در افغانستان و تاجیکستان به هندوانه تربوزه گفته می شود.

هم اکنون هندوانه در شهرهای شمالی ایران وشهرستان زابل درسیستان وبلوچستان و شهرهای استان خوزستان و کرمان و در استان فارس شهرستان اقلید به صورت وسیع کاشت می شود.

ریشهٔ کلمهٔ هندوانه از کلمهٔ وانا که معنی هندوانه در زبان هندی است گرفته شده است و ایرانیان قدیم آن را هندووانا می گفتند و هم اکنون هندوانه می گویند.

هندوانه منبع طبیعی از بهترین آنتی اکسیدان ها بوده که طبیعت فراهم کرده است. آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین C و A که از ما در برابر بیماری ها م حافظ ت می کنند. با مصرف هندوانه خطر کم آب شدن بدن نیز کاهش می یابد. سوزش و سنگینی معده در بارداری , سوزش شکم در بارداری , معده درد در بارداری درمان

قرصی برای سوزش معده در بارداری سی و شش هفته

هندوانه باعث کاهش عرق و سوزش سر معده

تابستان و هندوانه دو یار جدا نشدنی هستند. هندوانه تقریباً در همه جای دنیا پیدا می شود و بااینکه می توانیم در تمام طول سال از بازار هندوانه بخریم اما فصل هندوانه تابستان است که در این فصل بهترین کیفیت را داشته و بسیار شیرین است.

گردآوری بخش سلامت برگزیده ها


دردمعده در بارداری , برای رفع سوزش شدید سر معده در دوران بارداری چی بخورم