شیر را تنها بخوریم یا با قهوه و شکلات؟ - چه چیزی خواص شیررا ازبین میبرد

شیر را تنها بخوریم یا با قهوه و شکلات؟
 
 طعم شیر برای بعضی‌ها خوشایند نیست. به همین علت، مصرف آن را یا کنار می‌گذارند یا ترجیح می‌دهند آن را همراه با برخی موادغذایی دیگر مصرف کنند تا طعم و بوی شیر را برای‌شان خوشایند کند.

 از جمله این طعم‌دهنده‌ها می‌توان به چای ، نسکافه، قهوه و برخی میوه‌ها اشاره کرد....

چه چیزی خواص شیررا ازبین میبرد , آیا میتوان شکلات تلخ رو با شیر خپرد , خواص شیر و نسکافه

چه چیزی خواص شیررا ازبین میبرد

 اگر نسکافه، کاکائو، قهوه یا چای به شیرتان اضافه می‌کنید؛ باید بگویم که این نوشیدنی‌ها دارای اگزالات هستند و اگزالات با کلسیم ترکیب شده و مانع از جذب این ماده معدنی می‌شود.
به همین دلیل است که متخصصان تغذیه می‌گویند افزودن کاکائو به شیر صحیح نیست اما در واقع، باید گفت که صرفا اضافه کردن یک قاشق مرباخوری کاکائو به شیر که حدود 3 گرم می‌شود، آن‌قدر اگزالات ندارد که مانع جذب کامل کلسیم شود.
به همین دلیل، لازم است اولویت‌ها را در نظر بگیرید. اگر کسی می‌تواند شیر ساده را بنوشد، اولویت با مصرف آن است اما اگر فردی نمی‌تواند شیر ساده را بخورد، افزودن مقدار کمی کاکائو، چای یا نسکافه برای بهتر کردن طعم شیر آن‌قدر مشکلی ایجاد نخواهد کرد و در جذب کلسیم شیر تاثیر چندانی نخواهد گذاشت. اما برخی شیرکاکائوهای آماده، کاکائوی بسیار بالایی دارند و مصرف‌شان به جای شیر توصیه نمی‌شود زیرا بیشتر از آنکه شیر طعم‌دار شده باشد، نوعی نوشیدنی شیرین به حساب می‌آید، در حالی که تهیه شیر کاکائو در خانه با مقدار کمی ‌کاکائو می‌تواند مفید باشد.

در رابطه با آب‌میوه‌ها و مخلوط شیر با میوه‌های تازه‌ای که منبع ویتامین C هستند نیز باید گفت که کلا موادغذایی‌ای که حاوی این ویتامین هستند، جذب عناصر 2 ظرفیتی را افزایش می‌دهند؛ یعنی آب‌میوه‌هایی که ویتامین C بالایی دارند، جذب آهن و کلسیم را تا حدی در بدن بالا می‌برند. به همین دلیل، افزودن آب‌میوه به شیر ضرری وارد نمی‌کند و حتی توصیه هم می‌شود.
منبع : salamat.ir


آیا میتوان شکلات تلخ رو با شیر خپرد , خواص شیر و نسکافه