حرف شنو کردن شوهر به طور صد در صد - شوهرم حرف شنو باشد

شوهرم حرف شنو باشد

شوهرم حرف شنو باشد

وقتی با همسرتان صحبت می کنید خیلی مهم است که با چه لحنی سخن بگویید. رعایت این کار بسیار مهم است و اگر رعایت شود باعث تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.

حرف شنو کردن شوهر

بسیاری از اوقات زن یا مرد بدون توجه به ویژگی و حساسیت روحی و روانی جنسی تی ، با همسرش در مورد موضوعی سخن می گوید و در کمال تعجب مشاهده می کند که همسرش برآشفته شده و عکس العمل منفی از خود بروز می دهد و با تعجب به همسرش به تندی می گوید :« من که چیزی نگفتم تو این جور برآشفته شده ای !!!» . این سۆال طرف مقابل را بیشتر عصبانی کرده و از این که همسرش او را درک نمی کند ، رنجیده خاطر می شود .

 

بنابراین زن و مرد ، می بایست به ویژگی های جنسی تی ، در صحبت کردن با همسرشان دقت کنند .ویژگی های « مرد » که هر زنی می بایست در صحبت کردن با شوهر خودش رعایت نماید ، عبارت است از :

۱ ـ مرد دوست دارد مورد تأیید قرار بگیرد :

هر گونه سخنی که « مرد » احساس کند این نیازش خدشه دار شده است ، او را عصبانی کرده و واکنش نشان می دهد . به طور مثال اگر شوهرتان در مورد مطلبی صحبت می می کند و شما با مطلب او مخالف هستی و می خواهی مطلب او را تصحیح کنید ؛ اگر مستقیم گفتید « این مطلب نادرست و اشتباه است » او جبهه می گیرد و با عصبانیت از مطلب خودش دفاع می کند ( حتی اگر حق باشما باشد ) . در این وضیعت،بین شما و شوهرتان ایجاد تشنج شده و گاهی اوقات به نزاع های بزرگی منجر می شود !

 

اگر همین مطلب درست خود را با توجه به نیاز روانی فوق « مرد» بدین گونه بیان می کردید هیچ گونه ناراحتی به وجود نمی آمد و از شما هم راضی و خوشحال می شد .

 

« عزیزم ، خوشحالم که این مطلب را از شما می شنوم و من مطمئنم که در این مسئله حتماً موفق خواهی بود ؛ ولی آیا در باره فلان مسئله به این موضوع فکر کرده اید ؟ ( به وسیله طرح سۆال ، مطلبی که فکر می کنید شوهرتان غافل شده را بیان می کنید ) . منتظر پاسخ ایشان می مانید ؛ شاید هم دلیل قانع کننده ای برای اثبات صحت مطلبش داشته باشد .

 

از این رو به جای جمله « نه ! این هیچ درست نیست وکاملاً اشتباه است !! » خوب است بگویید :

 

خیلی عالی است و خوشحالم ولی عزیزم آیا با فلان مطلب ( ایرادی که به ذهن شماست بیان نمایید ) دقت کرده ای ؟ ممکن است برای من توضیح بیشتر دهید ؟

۲ ـ مرد نیاز به ریاست و مدیریت در خانواده را دارد :

اگر شما دائم به شوهرتان دستور بدهید وبرای او برنامه بچینید ، یا آن که قبل از این که به شوهرتان بگویید او را در برابر عمل انجام شده قرار بدهید ، منتظر عکس العمل او باشید . زیرا او احساس می کند که « مدیریت » او خدشه دار شده است و تبدیل به موجودی بی خاصیت شده است !! شاید شما چنین منظوری نداشته باشید ولی « مرد » چنین برداشتی خواهد داشت !

 

بنابراین خوب است در مواردی که می خواهید برنامه ای به شوهرتان بگویید به شکل پیشنهاد به او بگویید و منتظر تصمیم گیری او باشید مثلاً به جا ی جمله « امروز به فلان جا برویم » بگوییم « عزیزم به نظر شما صلاح می دانید ( وقت دارید ) امروز به فلان جا برای فلان کار برویم ؟ نظر شما چیست ؟

 

اگر با این ادبیات صحبت کردید ، حداقل ۹۰% پیشنهادات شما را می پذیرد !.. در حالی که اگر جملات را به حالت دستوری بیان کنید ، به احتمال زیاد شوهرتان مخالفت خواهد کرد .

 

منبع : بهنود بلاگ
,