خار پاشنه، اگر از خار پاشنه رنج می برید، بخوانید - درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی

در این بخش از سایت برگزیده ها مطالبی درمورد خار پاشنه پا را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد. 

به نقل از برگزیده ها: خار پاشنه یکی از ریشه های برجسته دردهای پیرامون پاشنه است خود این خار در حالت سرشتی، به گونه برجستگی استخوانی کوچکی درمحل چسبندگی آرنگ کف پا Plantar Fascia به استخوان پاشنه هست. در پی کوشندگی بسیار و راهپیمایی دراز و نیز در کسان فربه با پدید آوردن تب وتاب آرنگ کف پا، این خار برانگیخته شده و با رسوب کلسیم برجستگی بیشتری یافته ودردناک می گردد. این خار در عکسبرداری پرتو ایکس از پاشنه به روشنی آشکار می گردد. خار پشتی پاشنه در بخش پشت پاشنه و در جای چسبیدن تاندون آشیل پدید می آید و با اینکه کمتر از خار زیرین دیده می شود ولی در پی فشارهای پدید آمده و  پیاده روی  دراز و نیز در برخی بیماری ها دردناک می گردد.

درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی , ایا گوجه برای پاشنه درد مفید است , استخر و خار پاشنه

درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی

خار پاشنه

یک متخصص فیزیوتراپی ایستادن طولانی مدت را باعث بروز خار پاشنه به خصوص در افراد چاق دانست و به افراد توصیه کرد: از فشار وارد کردن به این ناحیه پرهیز کنند.دکتر ابراهیم عباسی گفت: خار پاشنه یک برجستگی استخوانی است که می تواند باعث درد در ناحیه پاشنه شود ولی برخلاف تصور خیلی از افراد خود این خار اغلب بدون درد است، اما به دلیل التهابی که متعاقب آن در غلاف کف پا به وجود می آید درد احساس می شود.

وی در این رابطه ادامه داد: حتی در برخی مواقع چنین خاری نیز در تصویر رادیوگرافی مشاهده نمی شود، ولی پاشنه به علت وجود التهاب در غلاف کف پا دردناک است. این درد معمولاً بعد از استراحت طولانی مدت و بعد از بیدار شدن از خواب شدیدتر است. وزن روی پای درگیر، راه رفتن و دویدن می تواند موجب تشدید ناراحتی بیمار شود.

برگزیده ها: این متخصص فیزیوتراپی علت اصلی ایجاد خار پاشنه را اعمال فشار مداوم بر روی پاشنه عنوان کرد وافزود: دلیل بروز این عارضه در افراد چاق و دارای کف پای صاف و یا خانم هایی که کفش پاشنه بلند می پوشند فشاری است که به این ناحیه از پا وارد می شود.

دکتر عباسی افزود: همچنین ایستادن های طولانی مدت و فعالیت هایی که باعث فشار زیاد و مکرر به پاشنه می شوند در ابتلا به خار پاشنه مؤثرند.

این متخصص با بیان این موضوع که علائم و مشکلات اکثر مبتلایان به خار پاشنه با درمان های فیزیوتراپی قابل رفع و بهبود است، گفت: البته هدف از درمان این عارضه، از بین بردن خار ایجاد شده در پاشنه نیست بلکه تلاش می شود التهاب غلاف کف پایی برطرف شود.

این متخصص فیزیوتراپی تجهیزات و تکنیک های جدید و کارآمد در اختیار فیزیوتراپیست ها را در درمان این بیماران بسیار مؤثر دانست و اظهار کرد: علاوه بر تجهیزات فیزیوتراپی، تمریناتی نیز برای کشش یا تقویت برخی عضلات اطراف مچ پا تجویز می شود که با انجام آنها فشار وارده به پاشنه کمتر خواهد شد.

عباسی افزود: برای جلوگیری از ایجاد و تشدید علائم، در کنار همه این روش ها بیماران می توانند از کفی های مخصوص نظیر پدهای ژله ای استفاده نمایند.

وی در پایان با تاکید بر اهمیت پیشگیری در بروز خار پاشنه، توصیه کرد: همه افراد باید از ایستادن های طولانی مدت اجتناب کنند و همواره در نظر داشته باشند که هر عاملی که موجب فشار بر روی پاشنه می شود می تواند زمینه ساز ابتلا به خار پاشنه باشد.

گردآوری سلامت برگزیده ها
ایا گوجه برای پاشنه درد مفید است , استخر و خار پاشنه