از خمیر دندان های جرم گیر استفاده کنیم یا نه؟ - بهترین خمیر دندان جرم گیر


بهترین خمیر دندان جرم گیر , روش استفاد از خمیر دندادن جرمگیر , خمیرداندان جرم گیر

بهترین خمیر دندان جرم گیر

استفاده مرتب از نخ دندان و مسواک زدن می‌تواند باعث کاهش تشکیل جرم بر روی دندان ‌ها شود.
یک دندانپزشک معتقد است چنانچه جرم گیری دندان توسط افراد متخصص انجام شود، هیچ گونه آ سیب ی به دندان ها نمی رسد.

دکتر داریوش نظری با تاکید بر این که نباید هر لکه سیاهی که بر روی دندان دیده می‌شود را با جرم اشتباه گرفت، گفت: بزاق انسان املاح فراوانی دارد که این املاح قدرت رسوب بالایی دارند و در جایی که کمتر با غذا در تماس است، خصوصا بین دندان ها و اطراف دندان در نزدیک لثه رسوب می‌کنند.
وی ادامه داد: این رسوب بستر مناسبی برای جایگزینی میکروب‌ها و رشد و تکثیر آنها و همچنین تجمع مواد غذایی است که مجموع اینها در کنار هم جرم را تشکیل می‌دهد و این رسوب به مرور زمان آهکی، سفید، زرد و یا تیره می‌شود.

به گفته این دندانپزشک ، جرم را باید در ابتدای تشکیل از روی لثه و دندان برداشت و اگر این کار توسط فرد متخصص و آ موز ش دیده انجام شود هیچ آ سیب ی برای دندان نخواهد داشت. نظری با اشاره به پیامدهای منفی ماندگار شدن جرم بر روی دندان ، خاطرنشان کرد: جرم به تنهایی باعث تحلیل شدید لثه و استخوان فک که ریشه دندان را احاطه کرده می شود و به مرور زمان مینای دندان را نیز تخریب می کند.

وی تصریح کرد: وقتی که فرد جرم گیری می‌کند فاصله فراوان بین دندان ‌های وی که قبلا با جرم پر شده بود از بین می رود و فرد احساس می کند دندان ش لق شده و به اشتباه تصور می‌کند این لق شدن ناشی از جرم گیری است. این دندانپزشک با تا کید بر اینکه افرادی که کمتر بهداشت را رعایت می کنند دندان هایشان با سرعت بیشتری جرم می گیرد، یادآوری کرد: افرادی که دندان های کج و ناهمگون دارند بیشتر در معرض تشکیل جرم قرار دارند.

نظری افزود: همه افراد باید چند ماه یک بار برای معاینه دندان به دندانپزشک مراجعه و در صورت لزوم جرم گیری انجام دهند. وی خاطرنشان کرد: استفاده مرتب از نخ دندان و مسواک زدن می‌تواند باعث کاهش تشکیل جرم بر روی دندان ‌ها شود.

این دندانپزشک با اشاره‌ به خمیر دندان ‌های جرم گیر گفت: شاید این خمیر دندان ‌ها در کوتاه مدت مفید باشد و دندان را سفید نگه دارد، اما به مرور زمان به دلیل داشتن مواد ساینده، دندان ها را خراش می دهد و باعث پوسیدگی و بد رنگ شدن آنها می‌شود.


منبع : ایسنا
گردآوری سلامت برگزیده ها گردآوری سلامت برگزیده ها
روش استفاد از خمیر دندادن جرمگیر , خمیرداندان جرم گیر