هشدارهایی برای استفاده از سبزیجات بسته بندی شده - سبوس سالم وبسته بندی شده

سبوس سالم وبسته بندی شده

سبوس سالم وبسته بندی شده

برگزیده ها: هشدارهایی برای استفاده از جات

بسته بندی شده

آکایران :چرا نباید از سبزی جات بسته بندی با اینکه استفاده راحتی دارند استفاده نکرد؟ سبزی جات بسته بندی شیوع مسمومیت ها و ابتلا به بیماری های عفونی را افزایش میدهد باعث رشد زیاد باکتری های خطرناک می شود.

چرا نباید از سبزی جات بسته بندی شده استفاده کنید؟

بنا به گزارش برگزیده ها : مشکل است که از سبزی جات شسته شده و بسته بندی شده چشم پوشی کنید. در واقع درست است که شما با باز کردن کیسه و ریختن سبزی جات داخل ظرف یک بشقاب پر از ویتامین ها و فیبر در اختیار دارید اما با توجه به گزارشهای رسیده از آمار مرگ و میر به دلیل بیماریهای پنهان در لابه لای برگها و این حقیقت که فرض بر این است که به هر صورت شما باید این سبزی جات را یکبار بشویید ( که البته استفاده از آنها را کمی سخت می کند) بهتر است به جای سبزی جات بسته بندی شده  از انواع تازه آنها استفاده کنید.

 

طبق گزارش مرکز کنترل بیماریهای امریکا  افراد زیادی در طول سال به باکتری لیستریا (باکتریListeria monocytogenes یکی از خطرناک ترین باکتری ها در محصولات غذایی است که موجب 20 تا %30 مرگ و میر در مبتلایان می گردد. از جمله غذاها یی که عامل لیستریوزیز است، غذاها ی آماده مصرف (RTE) هستند. بنابراین روش های مناسب حرارت دهی برای حذف این عامل بیماری زا در فرآیند تولیدمحصول نیاز است) آلو ده شدند که یک ویروسی مرگبار است که منجر به بیماری 1600 نفر و مرگ 260 نفر در سال می شود.

طبق تحقیق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها و سازمان غذا و داروی امریکا عامل شیوع این ویروس در سالاد های بسته بندی شده است.

 

 

,سبزیجات بسته بندی, سبزیجات و انتقال بیماری ها, سبزیجات و بیماری های غفونی,تغذیه سالم زندگی سالم

 

این سبزی های بسته بندی شده معمولاً کاملاً شسته می شوند ( برخی بسته بندیها ادعا دارند که محتویات آنها سه بار شسته شده ) و کمی هم مایع ضدعفونی کننده استفاده شده است. اما اگر محصول آلو ده به باکتریهای بیماریزا باشد این شستشو تاثیر چندانی ندارد.جری باراک Jeri Barak دستیار استاد پاتولوژی گیاهی و عضو اجرایی انستیتو تحقیقات غذا در دانشگاه ویسکانسین- مدیسون می گوید:. لیستریامعمولاً در خاک وجود دارد و اسفناج معمولاً در تماس با خاک رشد می کند."  لیستریا مانند سالمونلا Salmonella (سالمونلا عامل یکی از شایع ترین مسمومیت های غذایی می باشد و با پختن غذا از بین می رود) و E. coli  ( نوعی باسیل گرم منفی است که موجب مسمویت غذایی و اسهال می شوند) با شسته شدن از بین نمی ورد حتی اگر تمام گل و لای سبریجاب نیز شسته شود.

 

دلیل اینکه این موضوع خصوصاً در مورد سبزی جات بسته بندی مورد توجه است  این است که معمولاً این بسته بندی ها شامل سبزی جات خیلی جوان و یا میکرو گرینها (میکروگرین ها microgreens اَشکال کوچکی از انواع گیاهان خوراکی شامل سبزی جات ، گیاهان دارویی (herb) و نظایر آنها می باشند. میکروگرین ها را به عنوان تقویت کنندۀ طعم غذاها در رستوران های سطح بالا بکار می گیرند تا علاوه بر لذیذ ساختن غذاها به آنان ظاهری مطلوب و دلپذیر ببخشند. میکروگرین ها مازاد بر اینکه دارای طعم مطبوع و ظاهر دلنشین هستند، غالباً سرشار از عناصر غذایی گوناگون می باشند) هستند که خطر بیشتری برای آلو دگی دارند.

 

او می گوید: آمار نشان داده که باکتری ها (مثل سالمونلا و ای کولای) می تواند از طریق خراشهایی که در هنگام خورد کردن سبزی جات برای بسته بندی ایجاد می شود داخل آنها شده و حتی مسافتی را نیز در طول گیاه طی کرده و به برگها برسند. اما سبزی جاتی را که خودتان می خرید، معمولا در هنگام مصرف قسمتی از گیاه را که نزدیک به محل برداشت می باشد را جدا می کنید و در واقع میکروب های محل برداشت را حذف می کنید.

 

علاوه بر حضور میکروب ها بر روی برگهای جوان مراحل بین برداشت، شستشو ، آماده سازی و ارسال بسته بندی ها به فروشگاهها وجود دارد که فرصت بیشتری را برای آلو دگی در طی این مسیر فراهم می آورد. بسیاری از بسته ها محتوی بیش از یک نوع سبزی جات هستند بعنوان مثال یک دسته اسفناج آلو ده می تواند باکتری را به بسته سبزی جات مخلوط منتقل کند و همچنین بسته ای را هم که حاوی اسنفاج خالی است نیز آلو ده کند. محققان همچنین فضای داخلی بسته ها را نیز مورد بررسی قرار داده اند که می تواند به پرورش و رشد باکتری کمک کند.

 

باراک می گوید: علاوه براین بعید نیست که  سبزی جات ارگانیک نیز سبب بیماری شما شود. " ممکن است یک تصور غلط وجود داشته باشد که سبزی جات ارگانیک به احتمال کمتری موجب بیماری خواهند شد اما هیچ اطلاعاتی این نتایج را که محصولات ارگانیک با احتمال کمتر یا بیشتر پاتوژن(عامل بیماری زا) ای کولای را دارند وجود ندارد."

شواهد نشان میدهد که خطرات بهداشتی ناشی از صنعت چند میلیارد دلاری سبزی جات بسته بندی در حال رشد و افزایش است. چرا که مردم بیش از گذشته سبزی جات و بخصوص سبزی جات خام مصرف می کنند. اما بسیاری از کارشناسان و متخصصین هنوز هم به طور قطع، استفاده ن کردن از سبزی جات بسته بندی شده را به شما پیشنهاد نمی دهند.اگر خوردن این سبزی جات بسته بندی شما را بیمار نمی کند، پس شما خوش شانس هستید خصوصاً اگر شما جزء زنان باردار؛ نوزادان، افراد بالای 65 سال و کسانی که نقص سیستم ایمنی دارند نباشید.

پس بهترین گزینه این است که از سبزی جات کاملاً رسیده ، غیر بسته بندی استفاده کرده و برگهای آنها را کاملاً بشویید.

 


,