خونریزی واژینال در اوایل بارداری - خونریزی در اوایل بارداری

خون ریزی واژینال در اوایل بارداری

برگزیده ها : خون ریزی واژن در طول دوران بارداری و به خصوص اوایل دوران بارداری را می توان یک امر شایع تلقی کرد که در بعضی از زنان اتفاق می افتد . این اتفاق به سه دلیل مهم تهدید به سقط ، حامگلی خارج رحم ی و سقط خودبخودی رخ می دهد که هر کدام به دلیل خاصی می باشد و ما در این مقاله از بخش کودک آکا ایران میخواهیم به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید تا به خون ریزی واژینال در اوایل بارداری اشاره کنیم.

خونریزی در اوایل بارداری , خونریزی در بارداری , خونریزی در ماه اول بارداری

خونریزی در اوایل بارداری

خونریزی در دوران بارداری


خون ریزی های اوایل بارداری چیست؟
 
در حدود یک زن از هر چهار زن در چند ماه اول حاملگی دچار خون ریزی واژینال می شوند. عوامل زیادی می تواند سبب خون ریزی شود. برخی از دلایل شایع آن عبارتند از: تهدید به سقط، حاملگی خارج رحم ی و سقط خودبخودی.

تهدید به سقط وقتی است که خون ریزی رحم ی ایجاد می شود اما بارداری هنوز طبیعی است. گاهی یک لخته خون در رحم شکل می گیرد و خطر سقط را افزایش می دهد. به هر حال، خیلی از زنانی که دچار تهدید به سقط می شوند نوزاد سالمی بدنیا می آورند.
حاملگی خارج رحم ی زمانی رخ می دهد که جنین خارج از رحم ، معمولا در لوله های رحم ی، رشد می کند. اگر این حالت اتفاق بیفتد، قسمتی که در آن حاملگی رخ داده سبب خون ریزی شدیدی می شود. این حالت می تواند جان مادر را تهدید کند.
سقط خودبخودی به معنی همان سقط غیرعمدی است. اینحالت وقتی رخ می دهد که بارداری با شکست روبرو شده و دیگر هیچ بافت زنده ای در رحم وجود نخواهد داشت. گاهی مادر نیاز به مراقبت های پزشکی داشته یا باید بافت های اضافی برداشته شده تا خون ریزی متوقف شود.
سایر دلایل خون ریزی در اوایل بارداری شامل عفونت، هموروئید (تورم رگ های مقعد یا رکتوم) سرطان دهانه رحم و سرطان های نادر مرتبط با بارداری است.

اگر خون ریزی داشتم چه کاری باید انجام دهم؟
 
سریعا به پزشک خود اطلاع دهید. اگر میزان خون ریزی زیاد بود یا دچار درد شدیدی شدید، باید به اورژانس مراجعه کنید.
پزشک برای یافتن علت خون ریزی ممکن است آزمون های زیادی انجام دهد. ممکن است نیاز به انجام معاینه لگنی، سونوگرافی یا آزمون های ادراری یا خون ی باشد.گاهی انجام سونوگرافی برای اطمینان از سلامت بارداری کافی است. به هر حال، اگر شما در اوایل بارداری باشید، برای کشف سایر علل خون ریزی نیاز به آزمون های بیشتری دارید.

علت خونریزی در ماه اول بارداری , خونریزی اوایل بارداری , خونریزی در اوایل بارداری به چه صورت است

خونریزی در بارداری

خونریزی در دوران بارداری

اگر موارد زیر را دارید پزشک یا مامایتان را ب بینی د:
·        خون ریزی
·        احساس درد
·        توقف علایم بارداری

چطور می­توانم کمک بگیرم؟

می­توانید از مکان­های پزشکی زیر کمک بگیرید:
·        درمانگاه­های عمومی، ماما یا متخصص زنان
·        بخش اورژانس بیمارستان محلتان

چه آزمایشاتی برای من درخواست خواهد شد؟

در مورد تمام آزمایشاتی که به شما پیشنهاد می­شود، باید اطلاعات کاملی به شما داده شود.

مشاوره و معاینه
از شما در مورد علایم، زمان آخرین پریود و تاریخچه پزشکیتان سؤال خواهد شد.

آزمایشات
·        آزمایش ادرار برای تأیید آزمایش مثبت حاملگی.
·        ممکن است یک آزمایش برای کلامیدیا درخواست شود.
·        آزمایش برای تعیین گروه خون ی و یا میزان سطح هورمون حاملگی.

چگونه درمان می شود؟
 
به نقل از برگزیده ها : درمان خون ریزی در اوایل دوران بارداری بسته به علت خون ریزی است. بعد از شروع خون ریزی هیچ راهی برای پیشگیری از وقوع و درمان تهدید به سقط وجود ندارد. در صورتی که سقط رخ دهد، پزشک تلاش می کند تا ببیند آیا همه بافت به خودی خود خارج شده یا نه. بافت های ناشی از حاملگی خارج رحم ی باید توسط دارو یا با جراحی خارج شود.

برای پیشگیری از سقط چه باید کرد؟
 
مراقبت از بدن و توجه به سلامت بهترین راه برای بارداری سالم و بدنیا آوردن فرزندی سالم است. شما نباید سیگار بکشید، الکل مصرف کنید، یا از داروهای بدون نسخه استفاده کنید. دریافت ویتامین های مخصوص دوران بارداری به همراه اسید فولیک قبل شروع بارداری می تواند به کاهش خطر مشکلات مغزی و طناب نخاعی در جنین کمک کند. در صورتی که دچار بیماری هایی مثل فشار خون بالا یا دیابت هستید، با پزشک خود در مورد مراقبت های لازم در دوران بارداری صحبت کنید. بهتر است قبل از اینکه باردار شوید با پزشک خود مشورت کنید.

خونریزی در دوران بارداری , دیدن لخته خون در اوایل بارداری , خونریزی شدید در ماه اول بارداری

خونریزی در ماه اول بارداری

خون ریزی در بارداری نشانه چیست


بعد از شروع خون ریزی هیچ راهی برای پیشگیری از سقط وجود ندارد. همچنین راهی برای یافتن علت اصلی و دقیق سقط نیز وجود ندارد. معمولا این حالت به خاطر این نیست که ممکن است مادر برخی کارها را اشتباه انجام داده است. بسیاری از مادرانی که دچار سقط می شوند، می توانند در آینده بارداری های سالمی داشته باشند. در صورتی که شما بیش از سه بار دچار سقط شدید، حتما با پزشک خود در مورد روش های درمان و بررسی های بیشتر مشورت کنید.

خون ریزی واژینال طبیعی در اواخر زایمان
غیر از خون ریزی هایی که می توانند سبب ناراحتی شوند، بعضی از خون ریزی های واژن در اواخر بارداری طبیعی است.
با نازک شدن دیواره رحم و آمادگی آن برای زایمان ، موکوسی که دهانه رحم را مسدود کرده است خارج می شود.
در این زمان شما متوجه ترشح چسبناکی خواهید شد که می تواند همراه کمی خون باشد
 این خون ریزی نشانه طبیعی زایمان است که می تواند یک یا دو هفته بعد رخ دهد.

گردآوری بخش کودک آکا ایران
علت خونریزی در ماه اول بارداری , خونریزی اوایل بارداری