این سه سبزی پرخاصیت چاق کننده اند - سبزی های چاق کننده

آکایران :به عقیده ی محققان آمریکایی نخودفرنگی ، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزی جات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.

فاطمه مهدی پور - سبزی های چاق کننده

سبزی های چاق کننده

برگزیده ها: این سه پرخاصیت چاق کننده اند

خوردن سبزی جات برای سلامت ی مفید است و بسیار توصیه می شود. اما اگر دغدغه ی تناسب اندام داشته باشید باید بدانید که برخی از این سبزی جات باعث چاقی می شوند. اما اگر چنین نگرانی ندارید و برعکس به دنبال چند کیلوگرم وزن بیشتر هستید می توانید با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

نتایج پژوهشی که در PLOS Medicine به چاپ رسید نشان می دهد که برخی سبزی جات باعث چاقی می شوند. در نتیجه اگر دنبال لاغری هستید حواستان را بیشتر جمع کنید.

به عقیده ی محققان آمریکایی نخودفرنگی ، سیب زمینی و ذرت در بین تمام سبزی جات تأثیر بیشتری روی افزایش وزن دارند.

در بین سبزی جات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد

این محققان اطلاعات غذایی بیش از 130 هزار آمریکایی اعم از مرد و زن و همچنین تغییرات وزن آن ها در هر 4 سال و به مدت 24 سال بررسی کردن د.

محققان سؤالاتی در اختیار داوطلب ها قرار دارند. آن ها به سؤالاتی در خصوص مصرف 131 ماده ی غذایی شامل میوه ها و سبزی جات و همچنین مصرف دخانیات، ورزش، زمان صرف شده برای تماشای تلویزیون و غیره پاسخ داند.

برنج قهوه ای و نان کامل به جای سیب زمینی
محققان با بررسی های انجام شده به این نتیجه رسیدند که نخودفرنگی ، سیب زمینی و ذرت بیشترین تأثیر را در افزایش وزن به جا می گذارند.

آن ها دریافتند که میوه هایی مانند آلو خشک، سیب ، گلابی ، توت فرنگی ، کشمش و انگور نیز جزو میوه های لاغرکننده هستند.

در بین سبزی جات لاغر کننده نیز تأکید روی بروکلی و کلم بروکسل گذاشته شد.

به عقیده ی این محققان برنج قهوه ای و نان تهیه شده از آرد سبوس دار جایگزین های مناسبی برای سیب زمینی که سرشار از نشاسته و حاوی میزان کمی آب است می باشند.

محققان Harvard School of Public Health نیز عنوان کردن د برخلاف باورها ی رایج، گل کلم، آلو و میرتیل یا سیاه گیله کمک چندانی به لاغری نمی کنند. بنابراین شما می توانید به واسطه ی این اطلاعات علمی محتویات بشقاب هایتان را برای چاق یا لاغر شدن تنظیم کنید.

,سبزی چاق کننده, سبزیجات چاق کننده, مواد غذایی چاق کننده,رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن

سبد مرداد و شهریور: سرشار از ویتامین ,سبزی چاق کننده, سبزیجات چاق کننده, مواد غذایی چاق کننده,رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن

تضمین سلامت پانکراس با این مواد غذایی

تضمین سلامت پانکراس با این مواد غذایی ,سبزی چاق کننده, سبزیجات چاق کننده, مواد غذایی چاق کننده,رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن

7 دلیل اینکه همیشه گرسنه هستید

7 دلیل اینکه همیشه گرسنه هستید ,سبزی چاق کننده, سبزیجات چاق کننده, مواد غذایی چاق کننده,رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن

9 ماده ی غذایی سالم اما پر کالری

9 ماده ی غذایی سالم اما پر کالری
,