گرفتن جلوی دهان هنگام عطسه و سرفه - جلوی دهان گرفتن

گرفتن جلوی دهان هنگام عطسه و سرفه

جلوی دهان گرفتن

جلوی دهان گرفتن

بیست هزار ویروس در هر بار سرفه یا عطسه از دهان و بینی شما خارج می‌شوند.

لذا دفعه ی بعد که عطسه یا سرفه کردید، دلیل موجهی برای گرفتن دستمال در مقابل دهان و بینی خود خواهید داشت.

 

به گزارش ایسنا، دانشمندان تخمین زده‌اند که در هر‌ بار عطسه یا سرفه، بیش از 20 هزار ویروس وجود دارد که این تعداد برای آلو ده کردن تعداد زیادی از مردم اطراف ما کافی است. این خطر مخصوصا برای اشخاصی که واک سینه نشده‌اند، بیشتر است.

دکتر جولیان تانگ، مشاور بخش میکروبیولوژی در بیمارستان دانشگاه ملی سنگاپور در این باره خاطرنشان کرد: در هر نوبت سرفه عادی، چیزی حدود

سه هزار قطره کوچک آب دهان پخش می‌شود.

  عطسه

در حالی که طبق مطالعات قبلی، بار ویروسی مخاط بینی و دهان در افراد بیمار بسیار زیاد است، در نتیجه اگر هر ‌قطره 1 تا 5 میکرومتر قطر داشته باشد، در هر نوبت سرفه‌ کردن تعداد بسیار زیادی ویروس در هوا پراکنده می‌شود.

با توجه به این‌که قطره‌های در نظر گرفته شده کوچک بوده‌اند، لذا هرچه این قطرات بزرگ‌تر باشند تعداد ویروس‌های آنها نیز به همان نسبت بیشتر است.

با توجه به اخبار اخیر درباره اپیدمی آنفلوآنزای جدید ویروس H1N1(آنفلوآنزای خوکی) که شمار زیادی را در جهان تا کنون مبتلا کرده،‌ لذا توجه به نکات بهداشتی در امر پیشگیری ضروری است.

با شیوع این بیماری، بسیاری از دولت‌ها، مردم کشور خود را به رعایت بهداشت فردی توصیه می‌کنند که یکی از مهم‌ترین آنها پوشاندن دهان و بینی با دستمال تمیز به هنگام عطسه یا سرفه و دور انداختن دستمال است تا با این کار تا حد امکان از انتشار ویروس جلوگیری شود.

*مطالبی مرتبط:

عطسه کردن مفید است

سرفه چیست؟

13روش مبارزه با سرماخوردگی

بخش تغذیه و سلامت تبیان

 

منبع : tebyan.net


,