بر بهبود بواسیر تاثیر سیر تا چه اندازه است؟ - تاثیرسیر پخته در یبوست

تاثیرسیر پخته در یبوست

تاثیرسیر پخته در یبوست

اشخاصی که دچار بواسیر هستند باید از خوردن موادی مثل عدس، بادمجان ، غذاها ی  شور و فلفلی خودداری کنند.
دکتر رامین اس کندر ی متخصص گیاهان دارویی ضمن بیان خبر فوق اظهارکرد: بواسیرعبارتست از ورم دردناک رگ های مقعد که گاهی از آن خون می آید.
وی افزود: این بیماری اغلب به دلیل یبوست مزمن و یا نشستن زیاد خصوصا نشستن زیاد در دستشویی به وجود می آید.
وی با اعلام این که بواسیر مانند آپاندیس در تمام اشخاص وجود دارد، عنوان داشت: اما این بیماری تنها در کسانی عود می کند که موقع قضای حاجت به خود زیاد فشار بیاورند که معمولا این افراد به یبوست دائمی دچار می شوند.
این متخصص انواع بواسیر را بادی، خون ی، چرکی و حاد عنوان و خاطرنشان کرد: چنانچه افراد درصورت داشتن یبوست مزمن به موقع درمان را آغاز کرده و خصوصا از رژیم غذایی مناسب و میوه هایی همچون گلابی ، پرتقال و انجیر استفاده کنند، مشکل آنان تبدیل به بواسیر نشده و متعاقب آن به عمل جراحی نیز نیاز نخواهند داشت.
دکتر اس کندر ی در خصوص درمان بواسیر به کمک گیاهان دارویی گفت: بسیاری از گیاهان، میوه ها و سبزی جات برای بهبود این مشکل توصیه می شوند که از آن جمله می توان به ضماد پیاز با زرده تخم مرغ جهت بواسیر و درد نشیمن گاه، مالیدن عصاره تاجریزی به محل بواسیر، مالیدن ژله صبرزرد، بخور برگ باباآدم و مصرف سیر اشاره کرد.
وی همچنین، توت فرنگی ، هویج، خربزه، ریواس، ریحان، انبه و بلوط برای مبتلایان به بیماری یاد شده را مفید اعلام کرد و ادامه داد: همچنین بیمار می تواند برای درمان بواسیر داخلی و خارجی ۱۲ تره فرنگی با پیاز و برگ آن را در ۶ تا ۸ لیتر آب جوشانده و در وان یا ظرفی ریخته و در آن بنشیند.
شایان ذکر است بدانید شما می توانید با درمان یبوست کمکی به درمان بواسیر کنید .


,