افراد پیر عکس های بزرگ را بهتر می بینند - عکس افراد پیر

افراد پیر عکس های بزرگ را بهتر می بینند

یکی از مهمترین شاخص های دوران پیری این است که روند همه حرکات انسان کند می شود، اما متخصصین دریافتند که افراد مسن در یک مورد سریعتر از افراد جوان عمل می کنند؛ «دیدن تصاویر و عکس های بزرگ.»

عکس افراد پیر

عکس افراد پیر

مغز افراد جوان قادر است تا در میان ازدحام و صدا با وفق دادن خود با صداها تصاویر را ببینند اما وقتی سن بالا می رود این پروسه و این توانایی مغز کاهش پیدا می کند بنابراین نمی تواند صداها و تصاویر را براحتی با هم وفق دهد. مغز افراد بیمار تضادهای رنگی را راحت تر و بهتر تشخیص می دهد و خیلی راحت نقاط دید و چشم خود را با آن وفق می دهد. اما در افراد جوان به دلیل توافق رنگ با تصاویر این حالت آرامتر و آهسته تر اتفاق می افتد.
این تفاوت را می توانیم با تماشای یک بازی فوتبال برای شما روشن کنیم. برای افراد مسن دنبال کردن حرکات فردی اعضای تیم مشکل است اما قادرند حرکت تیمی را بهتر و واضح تر مشاهده کنند. آنها تصاویر کلی و بزرگتر را خیلی بهتر می بینند تا اینکه به جزئیات بپردازند.
وقتی که افراد پیرتر می شوند، تمرکز روی یک نکته و نادیده گرفتن نقاط دیگر کاملاً مشکل و سخت می شود و تلاش خیلی زیادی لازم است تا بتوان این گیجی و حواس پرتی را از بین برد و هماهنگ شد. ما این موضوع را در صحبت، درک و در نهایت در بینایی مشاهده می کنیم. ما هنوز بدرستی ارتباط دقیق همه اینها با هم را نمی دانیم و فکر می کنیم نحوه بینایی و بصری تحت تأثیر سلول های عصبی فرستنده می باشد و با بالا رفتن سن تغییراتی در نحوه فرستادن و گاهی عاملی بازدارنده در سلول های مغز به وجود می آید.

ویرایش و تلخیص:برگزیده ها


,