نان سینی گل رز برای روز عشق - نان و پنیر گل رز

نان و پنیر گل رز

نان و پنیر گل رز


این بشقاب پر از گل و عشق را به عزیزان تان اهدا کنید "سپندارمذگان" چیست؟در ایران باستان، نه چون رومیان از سه قرن پس از میلاد، که از بیست قرن پیش از میلاد، یعنی حدودا دوهزار سال پیش از تولد ولنتاین، میان آریائیان روزی موسوم به روز عشق (سپندارمذگان یا اسفندارمذگان) بوده است.این روز در تقویم زرتشتی مصادف است با پنجم اسفند ماه و در تقویم جدید ایرانی، که شش ماه اول سال سی و یک روز حساب میشود، شش روز به جلو آمده و دقیقا مصادف میشود با ۲۹ بهمن، یعنی چهار روز پس از روز ولنتاین فرنگی.زرتشیان جشن سپندارمذ (سپندارمذگان – روز زن و روز زمین) را هر ساله در پنجم اسفند ماه برگزار می کنند.
ولنتاین چیست؟در قرن سوم میلادی که مطابق می شود با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده است به نام کلودیوس دوم . کلودیوس ، عقاید عجیبی داشت، از جمله اینکه سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد؛ از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می کند. کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان نداشت. اما کشیشی به نام والنتیوس (ولنتاین)، مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می کرد. کلودیوس دوم از این جریان خبر دار می شود و دستور می دهد که ولنتاین را به زندان بیاندازند. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق با قلبی عاشق اعدام می شود. بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می دانند و از آن زمان نهاد و سمبلی می شود برای عشق.
میتوانید این  نان را برای عصرانه روز  عشق تهیه کنید و در کنار عزیزانتان از طعم و عطر آن لذت ببرید. این بشقاب پر از  گل و عشق را به عزیزان تان اهدا کنید.


مواد لازم خمیر :آرد : 4 پیمانهتخم مرغ : 1 عددشیر : 1 پیمانهشکر : 3 قاشق غذاخوریکره : 100 گرممایه خمیر : 1 قاشق چایخوری
مواد لازم فیلینگ : ( مغز نان )میوه خرد شده : حدود 2 پیمانه ( انواع توت، سیب، گیلاس، آلبالو و... )شکر : نصف پیمانهنشاسته ذرت : 2 قاشق غذاخوری
مواد لازم برای تزئین روی نان :زرده تخم مرغ : 1 عددشیر : 1 قاشق غذاخوریرنگ خوراکی : به میزان لازم روش تهیه : ابتدا نیمی از شیر را گرم کنید ( ولرم ) سپس یک قاشق غذاخوری از شکر را داخل آن حل کرده و مایه خمیر را به آن اضافه کرده، درب ظرف را ببندید و در جای نسبتاً گرمی قرار دهید تا مایه خمیر عمل آید. ( حدود 10 دقیقه )
تخم مرغ، شیر، شکر، کره آب شده و مایه خمیر آماده را با هم مخلوط کنید.
سپس آرد را داخل ظرف گودی بریزید و وسط آن را باز کنید و سپس مخلوط تخم مرغی را در وسط آن بریزید و کمی با قاشق هم بزنید و سپس با دست شروع به ورز دادن خمیر کنید. حدود 5 دقیقه خمیر را به خوبی ورز دهید. ( یا از خمیر زن استفاده کنید )سپس خمیر را گرد کرده داخل یک ظرف در دار گذاشته و در جای نسبتاً گرمی قرار دهید. ( 2 ساعت زمان استراحت اولیه خمیر است )
در این مدت میتوانید فیلینگ نان را آماده کنید.نشاسته را در مقداری آب سرد به خوبی حل کنید و سپس روی حرارت بگذارید، میوه های خرد شده و شکر را اضافه کنید و هم بزنید تا به غلظت لازم برسد. بعد از قوام آمدن کنار بگذارید تا سرد شود. ( لطفاً ژلاتین را جایگزین نشاسته نکنید! )بعد از آماده شدن خمیر ، آن را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید. یک قسمت از خمیر را به صورت یک دایره 30 سانتی باز کنید و داخل قالب قرار دهید، طوری که کمی از دیواره های قالب بیرون بزند.سپس فیلینگ آماده و سرد شده را داخل نان بریزید و دور خمیر را از اطراف روی فیلینگ برگردانید.نیم دیگر خمیر را کم کم برداشته و باز کنید و قالب بزنید و مطابق تصویر بپیچید و روی نان بچینید.
,روز عشق, شیرینی برای روز عشق, ولنتاین,دستور پخت انواع نان,روز عشق, شیرینی برای روز عشق, ولنتاین,دستور پخت انواع نانزرده تخم را با شیر مخلوط کرده و بین سه ظرف کوچک تقسیم کنید.یک قسمت را به صورت ساده در اطراف نان استفاده کنید.یک قسمت را رنگ سبز و قسمت دیگر را رنگ صورتی استفاده کنید. و به ترتیب ابتدا برگها و سپس گلها را با قلمو رنگ آمیزی کنید.
,روز عشق, شیرینی برای روز عشق, ولنتاین,دستور پخت انواع ناننان را به مدت 40 دقیقه در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد گرم کرده اید قرار دهید تا بپزد.,