شش باور غلط درباره کرم های ضد آفتاب - کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا دیجی کالا

 کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا دیجی کالا

کرم ضد آفتاب دکتر ژیلا دیجی کالا


حتما" همه شما می دانید که وقتی از خانه خارج می شوید باید از ضد آفتاب استفاده کنید اما گاهی با وجود اینکه از ضد آفتاب استفاده کرده اید وقتی به خانه بر می گردید با کمال تعجب می بینید که دچار آفتاب سوختگی شده اید.در اینجا به اشتباهات رایجی که موجب می شود ضد آفتاب نتواند از شما در برابر آفتاب م حافظ ت کند اشاره می کنیم و راه حل آن را هم ذکر می کنیم.
1 - اشتباه بسیاری از شما این است که درست قبل از اینکه به پارک و یا ساحل بروید از ضد آفتاب استفاده می کنید و گمان می کنید که از آفتاب سوختگی در امان خواهید ماند.حقیقت این است که شما باید ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، از ضد آفتاب استفاده کنید.پوست شما باید فرصت کافی برای جذب مواد تشکیل دهنده ضد آفتاب را داشته باشد تا این ضد آفتابها کارایی لازم را داشته باشند و بتوانند از پوست شما دربرابر نور خورشید م حافظ ت کنند.
2 - یکی دیگر از اشتباهات رایج شما این است که فکر می کنید موهایتان می تواند از تمام قسمتهای پوست سر شما درب رابر آفتاب م حافظ ت کند.اما حقیقت این است که پوست سر هم ممکن است دچار آفتاب سوختگی شود.بعضی از قسمتهای سر مثل خط رویش موها و فرق که ضخامت موها در آنها کمتر از جاهای دیگر سر است ، بیشتر ممکن است دچار آفتاب سوختگی شوند. بهترین وسیله برای م حافظ ت از پوست سر دربرابر آفتاب سوختگی ، کلاه است.
3 - اشتباه رایج دیگر این است که شما گمان می کنید اگر از یک ضد آفتاب با اس پی اف بالا استفاده کنید این ضد آفتاب در تمام طول روز از پوست شما م حافظ ت می کند و نیازی به تمدید آن ندارید.حقیقت این است که هیچ ضد آفتابی نمی تواند بیش از دو ساعت و در تمام طول روز از شما م حافظ ت کند.انواع ضد آفتابها بعد از دو ساعت تاثیر و کارایی خود را از دست می دهند پس یک قانون مهم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی این است که ضد آفتابمان را هر دو ساعت تمدید کنیم.
4 - اشتباه دیگر شما این است که گمان می کنید اگر از یک ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید بعد از شنا کردن نیاز به تمدید ندارد.حقیقت این است که ضد آفتابهای ضد آب فقط تا زمانی که شما در آب هستید از پوست شما م حافظ ت می کنند.لوسیونهای ضد آب فقط به مدت ۴۰ دقیقه آنهم تا زمانیکه در آب هستید از پوست شما م حافظ ت می کنند.
5 - بسیاری گمان می کنند که اگر پوست تیره و یا برنزه دارند از آفتاب سوختگی در امان هستند.واقعیت این است که انواع پوستها به م حافظ ت در برابر آفتاب نیاز دارند.آفتاب تبعیض قائل نمی شود و همه انواع پوستها را می سوزاند.
6 - بسیاری از پدر و مادرها گمان می کنند که بچه های زیر ۶ ماه برای استفاده از ضد آفتاب خیلی جوان و کوچک هستند .اما حقیقت این است که همه بچه ها در هر سنی که هستند می توانند از ضد آفتاب استفاده کنند.
منبع : aftabir.comگردآوری گروه خانواده آکاگردآوری گروه خانواده آکا
,