مایکروفر و مزایای پخت با آن -آکا - کاربردهای مایکروفر

مزایای پخت با مایکروفر

مایکروویو در جامعه مدرن امروزی کاربردهای بسیاری دارد بطوریکه از ارسال سیگنالهای تلویزیونی در سرتاسر دنیا تا پختن غذا در طی چند دقیقه را شامل می شود کاربردهای مایکروویو در صنایع غذایی شامل غیرفعال نمودن آنزیمهای فاسدکننده در مواد غذایی، خشک کردن، پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون می باشد. با آماری که در سال 1990 گرفته شد بیشترین درصد استفاده از مایکروویو کشورهای انگلستان و آمریکا و آ لمان و ژاپن میباشد و هم اکنون بیش از 85% منازل در کشورهای پیشرفته صنعتی از مایکروویو استفاده می کنند.
اجاق مایکروویو دستگاهی است که با استفاده از امواج الکترومغناطیسی (امواج رادیویی) پخت غذا را انجام می دهد در اثر برخورد این امواج به مولکولهای آب موجود در ماده غذایی حرارت و گرما تولید می شود.
در روشهای پخت متداول حرارت از منبع حرارتی خارجی به ماده غذایی وارد می شود ولی در پخت با مایکروویو حرارت در داخل خود ماده غذایی تولید می گردد. در طبخ غذا با مایکروویو در مقایسه با دیگر روشهای پخت به آب و روغن کمتری نیاز است بنابراین پخت غذا با مایکروویو بخصوص برای افرادی که تحت رژیم درمانی هستند مناسب می باشد.
از دیگر مزایای این دستگاه می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
حفظ ویتامین ها و سایر مواد مفید در غذا
صرفه جویی در وقت و انرژی
ایمنی و سهولت در پخت و پز
جلوگیری از پراکندگی بوی غذا
گرم کردن یکنواخت غذا
صرفه جویی در مصرف ظروف غذایی
مایکروویو LG که اینک در اختیار شماست با بالاترین استانداردهای بین المللی بهداشت و ایمنی تولید دارای قابلیت های خاص و ظرفیتهای مختلف می باشد که با مطالعه راهنمای استفاده و کتاب آشپزی به چگونگی آنها واقف می گردید.


کاربردهای مایکروفر , کاربرد ماکروفر