طرز تهیه کرم کارامل - آشپزی آکا - طرز تهیه کارامل

 کرم کارامل دسر ی بسیار خوشمزه است که طرز تهیه آن بسیار راحت است و هر کسی می تواند آن را تهیه کند، کرم کارامل را با طعم های مختلف می توان درست کرد تا سلیقه های مختلف را راضی نگه دارد. در این بخش از سایت برگزیده ها قصد داریم تا به شما طرز تهیه کرم کارامل را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

 

طرز تهیه کرم کارامل , کرم کارامل , طرز تهیه کارامل

طرز تهیه کرم کارامل

کرم کارامل

 

 مواد لازم برای کرم کارامل :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

۵ عدد

100 گرم / 147 کالری

شکر

۲۲۰ گرم

100 گرم / 400 کالری

شیر

نیم لیتر

100 گرم / 110 کالری

وانیل

نصف قاشق مرباخوری

نامشخص

 

 طرز تهیه کرم کارامل:

 

 *. در ابتدا بهتر است شربت کارامل را تهیه کنید.برای تهیه شربت آن ، هفتاد گرم شکر را با دو قاشق سوپ خوری آب در ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا رنگ آن کم کم طلایی شود، پس از آنکه رنگ شربت طلایی شد، نصف لیوان آب جوش به آن اضافه کنید.اجازه دهیدتا شربت به خوبی بجوشد; به حدی که ذرات شکرکاملا در شربت حل و غلیظ شود.

 *. سپس شربت رادر ظرف دیگری بریزید و جدار ظرف را نیز به شربت آغشته کنید. در این لحظه ، شربت شماآماده است.پس از تهیه شربت کارامل ، شیر را با شکر باقی مانده روی حرارت قرار دهید.تا کمی بجوشد وپس از به جوش آمدن شیر، آن را از روی حرارت بردارید و بگذارید تا سرد شود.

 *. سپس تخم مرغ هاو وانیل را خوب بهم بزنید و با شیر سرد شده مخلوط کنید و مواد را در ظرفی که به شربت کارامل آغشته کرده اید، بریزید و داخل فر که ازقبل با حرارت ۳۵۰ درجه گرم کرده اید، به مدت یک ساعت و نیم قرار دهید. پس از گذشت این مدت ، چنگال را در کرم فرو کنید. اگر مواد به چنگال نچسبد، کارامل شما آماده است .

 

خواص تخم مرغ :

 

 *. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامت ی بدن می باشد.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


کرم کارامل , طرز تهیه کارامل