ناپلئونی - شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا - غدا با خمیر هزار لا اکا

آکایران : 

غدا با خمیر هزار لا اکا

غدا با خمیر هزار لا اکا

برگزیده ها:

 

شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا

 

بنا به گزارش برگزیده ها : خمیر هزارلا 1 ورقه  .  خامه فرم گرفته یا خامه قنادی 1 لیوان  . پودر قند و پودر پسته مقدار لازم

 

شیرینی ناپلیونی با خمیر هزارلا

شیرینی ناپلیونی با خمیر هزارلا

 

طرز تهیه : روی سطح کار آرد بپاشید ، خمیر را بخرید یا خودتان آماده کنید ، خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به صورت مربع های 10 سانتیمتر در 10 سانتیمتر برش بزنید ( میتوانید اندازه مربع ها را کمتر یا بیشتر کنید ).

 

ته قالب کاغذ روغنی قرار دهید و خمیر ها را داخل سینی بگذارید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 50 – 60 دقیقه قرار دهید تا خمیر ها برشته و طلایی شوند.

 

,ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی,خمیر هزارلا,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

پس از پخت سینی را از فر خارج کنید ، هر خمیر را از وسط با چاقو به دو قسمت برش بزنید و بخش خشک رویی خمیر ها را با نوک چاقو بتراشید و داخل کاسه ای بریزید ( این تکه های خشک برای روی شیرینی استفاده میشود ).

 

در صورتی که فکر میکنید تکه های خشک برای روی شیرینی ناپلئونی کم است میتوانید اضافی خمیر را پس از برش زدن مربع ها درون سینی فر قرار دهید تا همراه با بقیه خمیر ها برشته شود سپس با دست آن را خرد و استفاده کنید.

 

,ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی,خمیر هزارلا,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

یک لایه از خمیر شیرینی را روی سطح کار قرار دهید و مقداری خامه روی آن بزنید سپس لایه بعدی را قرار دهید ( میتوانید روی خامه کمی پودر قند و خرده های خمیر برشته بریزید ).

 

روی لایه دوم مقداری خامه بزنید ( در صورت تمایل مجدد کمی پودر قند و خرده خمیر برشته ) و به همین صورت هر تعداد لایه ای که میخواهید روی هم قرار دهید ( بین لایه ها پودر قند کمی اضافه کنید تا شیرینی اش زیاد نشود ).

 

,ناپلئونی,شیرینی ناپلئونی,خمیر هزارلا,طرز تهیه انواع شیرینی خشک

 

پس از اینکه لایه ها را روی هم قرار دادید برای لایه آخر باقی مانده خامه را روی شیرینی بریزید و روی آن را با خرده های برشته شده بپوشانید و در پایان با پودر قند و کمی پودر پسته تزیین کنید سپس در یخچال بگذارید تا سرد شود.

 

نکته ها : دقت کنید درجه حرارت فر بیشتر از مقدار گفته شده نباشد تا تمام لایه های داخلی خمیر به خوبی بپزد ، استفاده از خرده های خمیر برشته داخل لایه ها به انسجام بهتر شیرینی کمک میکند.

 

 


,