پیراشکی - طرز تهیه پیراشکی کدو حلوایی مغز دار - طرز تهیه انواع پیراشکی

آکایران : 

طرز تهیه انواع پیراشکی

طرز تهیه انواع پیراشکی

برگزیده ها:

 

پیراشکی کدو حلوا یی

 

بنا به گزارش برگزیده ها : آرد 3 و نیم لیوان  .  پوره کدو حلوا یی 1 و نیم لیوان  .  تخم مرغ 2 عدد  .  شکر 1/4 لیوان

پودر مخمر خشک 1 قاشق غذاخوری  .  نمک 2 قاشق چایخوری سر خالی

روغن مایع 1/4 لیوان  .  آب ولرم 1/4 لیوان  .  مربا یا مارمالاد مقدار لازم  .  پودر قند مقداری

 

,دونات,کلوچه,پیراشکی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

طرز تهیه : آرد ، مخمر خشک ، نمک و شکر را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، تخم مرغ ها و پوره کدو حلوا یی را اضافه و خوب مخلوط کنید سپس آب ولرم و روغن را اضافه کنید و چند دقیقه هم بزنید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

 

خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید ، روی ظرف را بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا خمیر استراحت کند و حجم آن دو برابر شود.

 

,دونات,کلوچه,پیراشکی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

پس از استراحت خمیر را روی سطحی که آرد پاشی کرده اید پهن کنید و با لیوان خمیر را قالب بزنید ، خمیر ها را روی سینی ای که چرب کرده اید قرار دهید و روی انها را با نایلون بپوشانید و به مدت 30 دقیقه کناری قرار دهید تا استراحت کنند.

 

داخل قابلمه مقدار زیادی روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، خمیر ها را به نوبت داخل روغن بیندازید و با قاشق مدام حرکت دهید تا زمانی که پیراشکی سرخ شود و پف کند سپس روی دستمال کاغذی یا توری قرار دهید تا روغن اضافی اش گرفته شود.

 

,دونات,کلوچه,پیراشکی,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

پیراشکی ها را در حالی که گرم هستند داخل پودر قند بزنید تا تمام سطح شان به پودر قند آغشته شود سپس با استفاده از مداد یا وسیله مشابه داخل هر پیراشکی حفره ای ایجاد کنید.

 

داخل حفره های پیراشکی را با مربا یا مارمالاد پر کنید و سرو نمایید ( همچنین میتوانید با شکلات آب شده ، انواع خامه و کرم نیز داخل این پیراشکی را پر کنید ).

 


,