ترافل خرما - طرز تهیه ترافل رنگی

در این بخش از سایت برگزیده ها طرز تهیه ترافل خرما یی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

ترافل یک نوع شکلات از شیرینی جات بسیار گران است. برای درست کردن این شکلات، گاناش در مرکز قرار داده شده و با پودر کاکائو معمولاً در شکل کروی، مخروطی و منحنی ساخته و تشکیل می شود. در این مطلب برگزیده ها طرز تهیه ترافل خرما یی را آموزش داده است. با ما همراه شوید.

طرز تهیه ترافل خرما یی روش اول:

طرز تهیه ترافل رنگی

طرز تهیه ترافل رنگی

ترافل خرما یی

مواد لازم:

  • ۷۵۰ گرم  خرما
  • ۳۰۰ گرم گردو کوبیده شده
  • ۸/۱ قاشق چایی خوری وانیل
  • ۲۵۰ گرم کره
  • ۳۰۰ گرم شکلات تخته ای شیری
  • ۲ قاشق سوپ خوری روغن مایع

طرز تهیه:

برگزیده ها: ۱- پوست خرما را گرفته و هسته آن را جدا کنید . خرما های را بدون پوست و هسته را به همراه وانیل و روغن مایع داخل غذاساز بریزد و به شکل پوره ای یکدست در آورید .

۲- کره را آب کرده , به مخلوط خرما اضافه کرده و خوب هم بزنید . وقتی مایه شیرینی کاملا یکدست شد روی آن را با کیسه فریزر پوشانده و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید تا خوب خودش را بگیرد .

۳- بعد از ۱۵ دقیقه مایه شیرینی را از یخچال بیرون آورده و گردو پودر شده را به آن اضافه کرده و مخلوط کنید . از مایه شیرینی به اندازه یک گردو برداشته و در دست گرد کنید .

۴- در یک سینی فویل پهن کنید و گلوله های شیرینی را روی آن بچینید . همه مایه شیرینی را به همین صورت به شکل توپک در آورد و کناری بگذارید . شیرینی های فرم داده را به مدت یک ساعت در یخچال بگذارید . سپس شکلات تخته ای را روی حرارت غیر مستقیم (بن ماری) آب کرده , شیرینی ها را در آن بغلتانید تا شکلات همه جای شیرینی را بپوشاند .

۵- شیرینی ها آغشته به شکلات را روی فویل , روی سینی بچینید تا شکلات ها سفت شوند . بعد آنها را در کپسول کاغذی و در ظرف مورد نظر بچینید و سرو کنید .

 

طرز تهیه ترافل خرما یی روش دوم:

ترافل خرما,ترافل خرمایی,تهیه ترافل خرما

ترافل خرما یی

مواد لازم:

خرما                                                                200 گرم

گردو                                                                 30 گرم

بیسکوییت پتی بور                                            30 گرم یا 5 تا بیسکوییت

پودر نارگیل                                                        به مقدار لازم

گردو , خلال پسته , خلال بادام , مروارید خوراکی      برای تزئین

طرز تهیه:

برگزیده ها:ابتدا  خرما ها رو برای 1 تا 2 دقیقه داخل آب جوش بریزید. بعد اون ها رو آبکش کنید و به راحتی پوستشون رو جدا کنید. هسته خرما رو هم در بیارید. گردو و بیسکوییت رو داخل غذاساز بریزید و پودر کنید. بعد از منتقل کردن مخلوط بیسکوییت و گردو به ظرف دیگه,  خرما  رو داخل غذاساز بریزید و له کنید.

خرما ی پوره شده رو به مخلوط بیسکویت و گردو اضافه می کنیم. اگه تمایل داشتین می تونید در این مرحله به اندازه نوک قاشق چای خوری دارچین به موادتون اضافه کنید.دستتون رو با روغن مایع خیلی خیلی کم چرب کنید و یه مقدار از مواد رو تو دستتون گرد کنید و داخل پودر نارگیل بغلتونید. و اون ها رو داخل کپسول بذارید و با گردو , خلال پسته , خلال بادام و مروارید خوراکی تزئین کنید. با این مقدار مواد حدود 22 تا ترافل به دست میاد.

امیدواریم با تهیه این ترافل های خرما یی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: شیرینی پزی برگزیده ها

 


,