کیک چوبی - آموزش تزیین کیک چوبی مدل گربه دیزنی - مدل کاپ کیکهای چوبی

آکایران : 

مدل کاپ کیکهای چوبی

مدل کاپ کیکهای چوبی

برگزیده ها: کیک چوبی

 

آموزش تزیین کیک چوبی مدل گربه

 

بنا به گزارش برگزیده ها : برای این تزیین زیبا شما به کیک ، مارشمالوی سفید و صورتی ، رنگ خوراکی ، آب نبات صورتی ، چوب بستنی و روبان صورتی نیاز دارید.

 

,آموزش,تزیین,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

مارشمالو را بخرید یا خودتان در منزل آماده کنید ، از مارشمالو تکه هایی مثلثی شکل برای گوش های گربه ببرید ، برای پاپیون روی سر گربه نیز تکه هایی کوچک تر از مارشمالو صورتی جدا کنید و کنار بگذارید.

 

,آموزش,تزیین,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

کیک ساده یا شکلاتی را خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید ( بهتر است برای زیبایی کار کیک رنگی باشد ) ، چند قاشق روغن اضافه کنید و با دست مخلوط کنید تا بافتی نرم و خمیر ی بدست بیاید ، برای سر گربه از کیک خمیر ی بردارید و با دست تان شکل دهید سپس کیک ها را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شوند.

 

,آموزش,تزیین,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

مقداری مارشمالو را داخل کاسه ای بریزید و به آن چند قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و ۱-۲ دقیقه داخل ماکروفر با قدرت ۱۰۰% قرار دهید تا مارشمالوها آب شده و بافتش نرم و کشدار شود ( هر ۳۰ ثانیه مارشمالو را از ماکروفر خارج کنید و با قاشق هم بزنید و مجدد داخل ماکروفر قرار دهید ).

 

,آموزش,تزیین,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

کیک ها را از یخچال خارج کنید و داخل هر کیک چوب بستنی وارد کنید ، مارشمالو را نیز از ماکروفر خارج کنید سپس کیک را سریع داخل مارشمالو بزنید و بچرخانید تا تمام سطح کیک به مارشمالو آغشته شود ، مارشمالو سفید و صورتی که برای گوش و پاپیون برش زده بودید را روی سر گربه قرار دهید ، آب نبات صورتی را نیز بعنوان بینی در مرکز سر گربه بگذارید.

 

چوب بستنی ها را روی اسفنج بگذارید تا ثابت بماند سپس 2 – 3 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا مارشمالوها بسته شوند ، با روبان رنگی پایین سر گربه را تزیین کنید و با رنگ خوراکی چشم ها ، لب و سبیل گربه را ترسیم نمایید ، این کیک چوبی بهترین گزینه برای جشن های تولد و مهمانی های دوستانه است.

 

نکته : میتوانید با توجه به تم تولدتان کیک چوبی رنگی تهیه کنید ، برای این کار در زمان تهیه مارشمالو یا آب شدن مارشمالو چند قطره رنگ خوراکی اضافه کنید.

 

 


,