تعطیل آخر هفته را در خانه بگذرانید - تعطیلات اخر هفته

تعطیل آخر هفته را در خانه بگذرانید
 
اگر می خواهید روشنائی جانتان استقرار یابد، هیچ چیز بیش از یک مرخصی تنها و طولانی نمی تواند کمکتان کند. اما اگر هنوز آمادگی اش را ندارید که بخواهید روشنائی جان در وجودتان استقرار یابد، یا اکنون مجالش را ندارید، می توانید در خانه خودتان به مرخصی دو روزه بروید.
مسلماً اگر مجرد باشید یا همسر و فرزندانتان در خانه نباشند یا اگر این فکر را بپذیرند که تعطیل آخر هفته مدت زمانی را تنها باشید، مرخصی در خانه آسان تر خواهد شد...

تعطیلات اخر هفته , ایده برای تعطیلات آخر هفته

تعطیلات اخر هفته

روش معمول آخر هفته تان را کنار بگذارید. سکوت خود را از شب پیش از شروع آخر هفته آغاز کنید. (در ایران از چهارشنبه غروب) و این سکوت را تا پایان آخر هفته (جمعه شب) حفظ کنید. تلفن را از پریز بکشید، و به خویشاوندان و دوستانتان بگوئید که تا شنبه صبح با شما تماس نگیرند. طوری برنامه ریزی کنید که لازم نباشد درخانه را باز کنید.
تلویزیون و رادیو و هرگونه وسیله صوتی را خاموش کنید. روزنامه و مجلات را در جائی غیرقابل دسترس بگذارید. اما خود را میان مطالب و کتاب های مناسب محاط کنید. ساعت خود را باز کنید تا نگران زمان نباشید. لباس راحت و گشاد بپوشید. از مصرف غذا یا نوشابه یا موادی که سطح انرژی تان را پائین می آورد خودداری کنید.
هرآن چه را که لازم است تا فضایتان دلپذیرتر و آرامش بخش شود به انجام برسانید. پنجره ها را باز کنید تا هوای اتاق عوض شود. در اتاقتان گل های تازه بگذارید. در اتاقتان شمع و عود روشن کنید. هر آن چه را که نیاز دارید در دسترس قرار دهید، تا ناگزیر نشوید که برای تهیه آن ها از خانه بیرون بروید.
وقتتان را با تجربه سکوت و سکون درون بگذرانید. مراقبه کنید می توانید به تمرین های یوگا یا ورزش های آرام کشش عضلات بپردازید. نفس عمیق را تمرین کنید. در دفتر خاطراتتان بنویسید. (می توانید از کتاب من و روزهای من به این منظور استفاده کنید.) عبارت های تأکیدی خود را بیافرینید. به تجسم خلاق بنشینید، و برنامه ریزی کنید تا درباره آنچه به نظرتان می رسد دست به عمل بزنید. به تماشای طلوع و غروب آفتاب بروید. برای تعالی ذهن و جانتان اندکی حمام آفتاب بگیرید. زمانی را در طبیعت بگذرانید. صبح زود یا غروب به پیاده روی بروید، به مکانی که از مردم و ترافیک دور باشد. آرام بنشینید و به هیچ چیز فکر نکنید. فقط در لحظه رها باشید. هدایت بطلبید و در برابر هر پیامی که از جانب کائنات به شما می رسد گشوده باشید.
شب زود بخوابید و صبح به هنگام طلوع آفتاب بیدار شوید، یا حتی زودتر. اگر ندرتاً شادمانی تولد روزی تازه را تجربه می کنید، اکنون زمان این تجربه فرا رسیده است.
غذایتان را با عشق و آگاهی تهیه کنید. در سکوت غذا بخورید، بدون مطالعه یا سایر چیزهائی که حواس را پرت می کنند. بگذارید از هر لقمه ئی که به دهان می گذارید نهایت لذت را ببرید.
متعهد شوید که در طول این زمان هیچ گونه نگرانی یا اندیشه منفی به خود راه ندهید. اگر احساس وحشت و تنهائی کردید، درباره اش در دفتر خاطراتتان بنویسید.
این زمان برای احساس وصل با روح و جانتان است. از آن کام بجوئید. 
 
منبع:ویستا
ویرایش وتلخیص:برگزیده ها


ایده برای تعطیلات آخر هفته ,