کتاب آشپزی پانیذ سمیرا جنت دوست - تلگرام سمیرا جنت دوست

  برگزیده ها : آشپزی هنری تخصصی در همه ی جهان به شمار می رود و به دلیل فرهنگ ها و تمدن های گوناگون شاهد پخت غذاهای متفاوت در کشورهای جهان می باشیم . به دلیل اهمیت غذا و شناخت هر چه بهتر غذای اقلیم های مختلف هر ساله در کشورهای گوناگون شاهد برگزاری جشن ها و مسابقه هایی هستیم تا هر کشور هنر آشپزی خود را به تصویر بکشد. معروفترین مسابقه  آشپزی در جهان به اسم گورمند معروف است که 15 سال به صورت مداوم و هر ساله در کشور چین برگزار می شود و پذیرای هزاران کتاب از کشورهای جهان در مورد آشپزی است و در نهایت و با بررسی های زیاد یک کتاب از این چند هزاران کتاب به عنوان رتبه بهترین کتاب ملل انتخاب می شود ، امسال در این مسابقه یک بانوی ایرانی موفق به کسب این جایزه بزرگ در بین 205 کشور شد و افتخاری دیگری برای کشور ایران به ارمغان آورد و  آشپزی ایرانی را به رخ همگان کشید، اگر میخواهید بیشتر درباره کتاب آشپزی پانیذ  و کسب مقام اول توسط خانم سیمرا جنت دوست بدانید با ما در قسمت آشپزی برگزیده ها همراه باشید.

تلگرام سمیرا جنت دوست , سمیرا جنت دوست , اثار سمیرا جنت دوست

تلگرام سمیرا جنت دوست

کتاب آشپزی پانیذ

 

 

سمیرا جنت دوست که خرداد امسال در آخرین دوره مسابقات جهانی گورمند توانست رتبه بهترین کتاب « آشپزی ملل» جهان را در بین 26 هزار عنوان کتاب آشپزی دیگر به دست آورد، خانم جنت دوست درمصاحبه خود در تبریز گفت: زمانی که تصویر روی جلد کتابم به عنوان کتاب برتر بخش نهایی این مسابقه به نمایش درآمد و مدیر گورمند اسم ایران را به عنوان مقام اول جهان اعلام کرد و برای دریافت جایزه به روی صحنه رفتم، احساس ورزشکارانی را درک کردم که پس از دریافت مدال، پرچم کشورشان را در آغوش می فشارند و اشک می ریزند.

جنت دوست با بیان اینکه در بین 6 کتاب رسیده به بخش نهایی این مسابقات رقیبانی از کشورهای آمریکا، کانادا، پرو، برزیل و چین داشته است، افزود: مهم ترین دلیل خوشحالی ام از کسب این جایزه به این دلیل است که توانستم برای اولین بار پرچم کشورم را در این مسابقات به اهتزاز درآورم و در بین کتاب های جهان آن هم با استانداردهای بالا مقام نخست را به دست آورم.

این پژوهشگر عرصه غذای ایرانی که به خاطر دستور پخت غذاهای بین المللی، توانست جایزه اول پانزدهمین مسابقات کتاب های آشپزی جهان را از آن خود کند، افزود: با اینکه کتابم بین 6 کتاب فینالیست قرار داشت اما نمی توانستم تصور کنم که جایزه برتر مسابقات به دستورالعمل های کتاب من خواهد رسید چراکه کتاب های دیگر بخش نهایی نیز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بودند و بهترین سر آش پزهای معروف دنیا در این مسابقه حضور داشتند.

نویسنده کتاب « آشپزی مدرن پانیذ» که در مسابقات جهانی گورمند، عنوان بهترین کتاب آشپزی جهان را از آن خود کرد، درباره نحوه کسب این موفقیت بین المللی که برای اولین بار نصیب ایران شده است، توضیح داد.

به نقل از سایت برگزیده ها : در آخرین مسابقات جهانی گورماند که در شهر یانتای چین برگزار شد، یک کتاب ایرانی از بین کتاب هایی از ۲۰۵ کشور جهان رتبه اول را در حوزه آشپزی ملل کسب کرد. به همین منظور شب سه شنبه ۹ تیرماه نشستی خبری برای معرفی و نقد و بررسی این کتاب یعنی « آشپزی مدرن پانیذ» تالیف سمیرا جنت دوست در سالن همایش های صدا و سیما برگزار شد.

دانلود کتاب آشپزی پانیذ سمیرا جنت دوست , سمیرا جنت دوست آشپزی پانیذ , کتاب آشپزی سمیرا جنت دوست

سمیرا جنت دوست

کتاب آشپزی پانیذ

 

سمیرا جنت دوست مولف و مدیر هنری کتاب « آشپزی مدرن پانیذ» در سخنانی گفت: کتاب آشپزی مدرن پانیذ در مسابقات بین المللی گورمند ۲۰۱۵ در رقابت با ۲۶۰۰۰ عنوان کتاب  از ۲۰۵ کشور رتبه اول را کسب کرد.

وی با بیان اینکه خانم های ایرانی در همه زمینه ها به ویژه آشپزی تبحر بالایی دارند، افزود: با پشتکار و تلاش امروز موفق شده ایم غذاهای ایرانی را در سطح جهانی معرفی کنیم تا دنیا هنر زن ایرانی را  بشناسد.

به گفته جنت دوست، گورماند بزرگترین مسابقه کتاب های آشپزی است که ۱۵ سال قدمت داشته و هر ساله در کشورهایی چون فرانسه و چین و ... برگزار می شود. این رویداد در سال ۱۹۹۵ توسط ادوارد کوین ترو پایه گذاری شد و مسابقه ای با رقابت آزاد برای همه ناشران زبان های مختلف و همه کشورها است. برندگان در نوامبر هر سال معرفی می شوند و برای انتخاب بهترین کتاب آشپزی در جهان رقابت می کنند و در آوریل سال بعد برای اهدای جوایز به صرف شام دعوت می شوند. صدها ناشر، نویسنده، سر آش پز و ژورنالیست در این مراسم شرکت می کنند.

وی ادامه داد: این مسابقه با به چالش کشیدن فرهنگ های مختلف غذایی، معیارهایی نظیر ایده های نو در ارائه دستورهای غذایی، طراحی خلاقانه، کیفیت تولید و ترجمه آثار به زبان های دیگر را برای امتیازدهی مد نظر قرار می دهد.

و در آخر هم جنت دوست افزود: چنین کتاب هایی می توانند فرهنگ صحیح آشپزی را جایگزین تغذیه نامناسب کنونی ایرانی ها کنند و غذای ایرانی و آشپزی ایرانی  می تواند جایگاه خود را در سفره های مردم کشورمان بیابد. معتقدم آشپزی ، رشته زیبایی است که بنیان خانواده را تقویت می کند.


اثار سمیرا جنت دوست , دانلود کتاب آشپزی پانیذ سمیرا جنت دوست