از این پنیرهای توپی لذت ببرید! - سیب زمینی توپی فینگر فودسیب زمینی توپی فینگر فود

سیب زمینی توپی فینگر فود
پارسه گرد: می توانید تنها یک طعم از این پنیر توپی را آماده کنید یا هر سه طعم آن را امتحان کنید و لذت ببرید. مواد لازم اصلی در تهیه ماده اصلی این پنیر ها به کار می رود، یعنی شما با آماده کردن مواد اصلی می توانید هر کدام از پنیر ها را با مواد اضافه شده در هر بخش درست کنید. در دستور اصلی از کرنبری استفاده شده بود که ما پیشنهاد می دهیم به جای آن از زغال اخته یا آلبالوی خشک استفاده کنید؛ همچنین برای سرو توپ پنیر ی چدار و کرنبری از کراکر، برای سرو توپ پنیر ی بلوچیز و گردو از چیپس سبزی جات و برای توپ پنیر بز و پیازچه از خیار استفاده کنید.مناسب برای :4 نفر

زمان آماده سازی : کمتر از 1 ساعت

 


مواد لازم پنیر های توپی :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر خامه ای

750 گرم

100 گرم / 439 کالری

کره نرم شده

½ پیمانه

100 گرم / 104 کالری

آب لیمو ترش

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 9 کالری

سس ورستر شایر

½ قاشق چای خوری

نامشخص

نمک

½ قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

پودر فلفل سفید

¼ قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

سس تند (مانند سس تاباسکو)

5 قطره

100 گرم / 26 کالریبرای چدار و کرنبری :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر پنیر چدار

250 گرم

100 گرم / 261 کالری

زغال اخته یا آلبالو خشک

¾ پیمانه

نامشخص

چاتنی آماده

2 قاشق غذاخوری

نامشخصپنیر بلوچیز (راکفورت) و گردو :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر بلوچیز

180 گرم

نامشخص

گردو

1 پیمانه

100 گرم / 688 کالری

موسیر

1 عدد

نامشخصپنیر بز و پیازچه :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پنیر بز

250 گرم

نامشخص

جعفری تازه

⅓ پیمانه

100 گرم / 34 کالری

پیازچه

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 3 کالری


 


طرز تهیه پنیر های توپی :


*. کره نرم شده، پنیر خامه ای، سس تند، سس ورستر شایر، آب لیمو ، نمک و فلفل سفید را در ظرفی بریزید و آن ها را با هم زن برقی بزنید تا کامل با هم مخلوط شوند. سپس این مخلوط را به 3 قسمت مساوی تقسیم کنید. پنیر چدار را رنده کنید و آن را با سس چاتنی و مخلوط پایه ترکی ب نمایید. این مخلوط را به شکل گلوله درآورید. زغال اخته ها را خرد کنید، گلوله پنیر ی را در آن ها بغلتانید و آن را با کراکر سرو کنید.


*. موسیر را چرخ کنید و آن را با پنیر بلوچیز و مخلوط پایه ترکی ب نمایید. این مخلوط را به شکل گلوله درآورید. گلوله پنیر ی را در گردو های خرد شده بغلتانید و آن را با چیپس سبزی جات سرو کنید. پنیر بز و پیازچه های ریز خرد شده را با مخلوط پایه ترکی ب کنید. این مخلوط را به شکل گلوله درآورید. جعفری ها را خرد کنید و گلوله پنیر ی را در آن بغلتانید و آن را با خیار خرد شده سرو کنید.


نکته : در صورتی که سریع قصد استفاده از پنیر ها را ندارید، می توانید این گلوله های پنیر ی را حداکثر به مدت 3 روز در یخچال یا تا 1 ماه در فریزر نگهداری نمایید.

 


خواص زغال اخته :


*. این میوه حاوی مقادیر زیادی آهن، کلسیم، اسید فولیک ، ویتامین های E, B1, B2, C و فلاوونوئیدها است. زغال اخته حاوی بیش از 10 درصد تانن، قند، پکتین، اسیدهای آلی و رنگدانه است. این میوه خوشمزه کم کالری است و باعث اضافه وزن نمی شود.

 


اختصاصی برگزیده ها

 ,