طرز تهیه پای مرغ با گوشت و مرزنجوش - طرز تهیه غذا با مرزنجوش
طرز تهیه غذا با مرزنجوش

طرز تهیه غذا با مرزنجوش
مواد لازم پای مرغ با گوشت و مرزنجوش :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

گوشت قرمز (فیله های دودی شده)

5 تکه

100 گرم / 200 کالری

پیاز (خرد شده)

1.5 فنجان

100 گرم / 36 کالری

هویج (هویج های خیلی کوچک بدون پوست)

340 گرم

100 گرم / 40 کالری

لوبیا سبز (نصف شده)

225 گرم

100 گرم / 30 کالری

مرزنجوش (خرد شده)

4 قاشق چای خوری

نامشخص

آب مرغ (کم نمک)

1 و 3/4 فنجان

نامشخص

خامه ترش

2/3 فنجان + 1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 205 کالری

مرغ (بدون پوست کباب و خرد شده)

3 فنجان

100 گرم / 200 کالری

خمیر شیرینی

1 ورق

100 گرم / 461 کالریطرز تهیه پای مرغ با گوشت و مرزنجوش :

 

*. فر را با دمای 230 درجه سانتیگراد (450 درجه فارنهایت) گرم کنید.فیله ها را داخل یک قابلمه کوچک روی حرارت ملایم سرخ کنید تا ترد شوند و بعد آنها را به یک حوله کاغذی انتقال دهید تا روغن آنها گرفتهشود و بعد فیله ها را خرد کنید.پیاز را به قابلمه اضافه کنید و به مدت 8 دقیقه تفت دهید تا اینکه طلایی شوند.

 

*. سپس هویج، لوبیا سبز و مرزنجوش را اضافه کنید و یک دقیقه مخلوط کنید و بعد آب مرغ را اضافه کنید و آن را روی حرارت بالا جوش بیاورید. بعد از جوش آمدن حرارت را کم کنید و بگذارید به مدت 8 دقیقه آرام بجوشد تا سبزی جات نرم تر شوند.دو سوم فنجان خامه ترش، مرغ و فیله را مخلوط کنید و به آب مرغ اضافه کنید و آرام بجوش آورید.

 

*. روی آن نمک و فلفل بپاشید و بین چهار فنجان سوپ خوری عایق گرما تقسیم کنید. خمیر را روی سطح صاف قرار دهید و ورز دهید و به شکل یک مربع سی سانتیمتری دربیاورید و بعد خمیر را به چهار مربع هم اندازه تقسیم کنید و آنها را روی فنجان ها قرار دهید.

 

*. لبه های خمیر را رو به بیرون تا کنید مقداری خامه روی خمیر ها بپاشید و وسط خمیر را با چاقو به شکل علامت ضرب خراش دهید و با چنگال روی خمیر را سوراخ کنید و بعد به مدت 22 دقیقه داخل فر قرار دهید تا خمیر برشته شود.

 

 

خواص هویج :

 

*. آب هویج، مقادیر خوبی از پتاسیم را دارد. یک لیوان آب هویج، 10 درصد نیاز روزانه‏ی بدن به پتاسیم را تامین می‏کند.پتاسیم برای حفظ تعادل الکترولیت‏ها و سطح‏ مایعات در سلول‏ های بدن لازم است. همچنین در انقباض ماهیچه‏ها و انتقال پیام بین سلول‏های عصبی نقش دارد.

 

 

اختصاصی برگزیده ها


 


,