طرز تهیه سالاد سزار اصل و ویژگی هایی آن - طرز تهییه سلاد سزار

 

این اوردور کلاسیک که اغلب با مرغ کبابی درست می شود، 5 رکن کلیدی دارد که اگر هر کدام از اینها وجود نداشته باشد، به آن سالاد سزار نمی گوییم.

سالاد سزار , طرز تهیه سالاد سزار , طرز تهیه سالاد سزار اصل

سالاد سزار

1. سس

سالاد سزار خوب سالاد ی است که سس عالی داشته باشد. از زرده خام تخم مرغ و ماهی آنچووی (کولی) بدتان می آید؟ باید بگوییم که زرده تخم مرغ به این سس حالتی غنی می دهد و آنچووی هم نمک و طعم اصلی آن است. دستور تهیه ما برای این سس بدین شرح است:

«6 فیله آنچووی آغشته به روغن را با یک حبه سیر کوچک و کمی نمک خرد کنید. با قسمت مسطح چاقو حبه سیر را له کنید و این مواد را داخل کاسه ای بریزید. دو زرده تخم مرغ بزرگ را داخل بریزید و هم بزنید. 2 قاشق آب لیمو ی تازه بیف زایید و کمی خردل اضافه کنید. 2 قاشق روغن زیتون و نیم فنجان روغن نباتی را آرام آرام به این مخلوط اضافه کرده و هم بزنید تا غلیظ شود. 3 قاشق پنیر پارمزان رنده شده داخلش بریزید و به آن نمک و فلفل سیاه و آب لیمو ی بیشتری در صورت دلخواه بیف زایید. می توانید این سس را یک روز قبل آماده کنید.»

2. کروتن

کروتن (نان سوخاری ) به این سالاد حجم می دهد. 3 فنجان تکه های کوچک کروتن را با 3 قاشق روغن زیتون مخلوط کنید. نمک و فلفل سیاه را چاشنی آن کنید. سپس آن را در سینی فر روی کاغذ روغنی ریخته و بگذارید در فر در دمای 375 درجه فارنهایت 10 تا 15 دقیقه بپزد و طلایی شود. اگر از آنچووی خوشتان می آید، کمی از فیله آن رویش بریزید.

3. کاهو

باید از برگ های کوچک وسط کاهو استفاده کنید و آنها را خرد نکنید. برای شش نفر، 3 کاهو کافی است. تردی و کوچکی برگ های وسط کاهو به این سالاد زیبایی و تازگی خوبی می دهند.

4. پنیر

سالاد سزار با پنیر پارمزان رنده شده روی آن، خیلی خوب به نظر می رسد، ولی این تکه های پنیر مزه سس را خفه می کنند. بجای تکه تکه کردن پنیر ، آن را ریز ریز رنده کنید.

5. مخلوط کردن

انبر سالاد را کنار بگذارید و با دست به آرامی کاهو، کروتن و سس را مخلوط کنید. سپس پارمزان رنده شده را رویش بریزید.

* نکته: برای نوزادان، سالمندان، خانم های باردار و افرادی که سیستم ایمنی بدن شان ضعیف است، زرده خام تخم مرغ توصیه نمی شود.

منبع: برترین ها  گردآوری آشپزی برگزیده ها
طرز تهیه سالاد سزار , طرز تهیه سالاد سزار اصل