دونات شکلاتی - طرز تهیه دونات شکلاتی با سس موکا - طرزتهیه دونات امریکایی

آکایران : 

طرزتهیه دونات امریکایی

طرزتهیه دونات امریکایی

برگزیده ها:

شکلاتی

 

  دونات شکلاتی

 

بنا به گزارش برگزیده ها : آرد 1 لیوان  .  تخم مرغ 1 عدد  .  شکر 2/3 لیوان  .  ماست 1/4 لیوان  .  بکینگ پودر 1 قاشق چایخوری

دارچین 1/2 قاشق چای خوری  .  کاکائو 2 قاشق غذاخوری  .  جوش شیرین 1/4 قاشق چایخوری

نمک 1/2 قاشق چایخوری  .  کره یا روغن 2 قاشق غذاخوری  .  شیر 1/4 لیوان  .  اسانس وانیل کمی

 

سس موکا

 

کره 4 قاشق غذاخوری  .  شیر ولرم 4 قاشق غذاخوری  .  عسل یا گلوکز 1 قاشق غذاخوری

پودر قند 1 لیوان  .  شکلات تخته ای 50 گرم  .  پودر نسکافه یا قهوه فوری 2 قاشق چایخوری

 

,دونات,شکلاتی,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

طرز تهیه : ابتدا فر را با دمای 170 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود ، مواد خشک ( آرد ، شکر ، بکینگ پودر ، نمک ، دارچین ، جوش شیرین و پودر کاکائو ) را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید.

 

تخم مرغ ، ماست ، شیر ، کره و چند قطره اسانس وانیل را داخل کاسه ای بریزید و با همزن بزنید تا یکدست شود سپس مخلوط مواد خشک را کم کم اضافه کنید ، با قاشق هم بزنید تا مواد به خوبی باهم ترکیب شوند ، داخل قالب ها را چرب کنید سپس داخل هر قالب تا 2/3 از مایه دونات بریزید و به مدت 10 دقیقه در فر بگذارید تا دونات ها بپزند ، پس از پخت دونات ها را از قالب خارج کنید و روی توری بگذارید تا خنک شوند.

 

,دونات,شکلاتی,کیک,انواع کیک و بیسکوئیت و شکلات

 

برای تهیه سس موکا ابتدا کره ، شیر و عسل را داخل ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کره ذوب شود سپس شکلات تخته ای خرد شده و پودر قهوه فوری را اضافه کنید.

 

پس از ذوب شدن شکلات سس را از روی حرارت بردارید و پودر قند را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا سس یکدست شود ، پس از آماده شده سس دونات ها را به نوبت در سس بزنید و سرو کنید.

 


,