طرز تهیه شور مخلوط - ترشی شور

طرز تهیه شور مخلوط 
 

تقریبا می توان گفت در تمام سفره های ایرانی در کنار غذاها شوری و ترشی پیدا می شود، شوری انواع مختلفی دارد که یکی از خوشمزه ترین آنها شور مخلوط است، در این بخش از سایت برگزیده ها قصد داریم تا به شما طرز تهیه شور مخلوط را آموزش دهیم، با ما همراه باشید. 
 

ابتدا در ظرفی آب بریزید و به ازای هر بیست لیوان آب ، دو چهارم لیوان نمک بریزید، سپس آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.پس از آن ، بگذارید تا آب سرد شود. پس مقداری از سبزی ها را ...

طرز تهیه شور , ترشی شور , طرز تهیه شور مخلوط

طرز تهیه شور

طرز تهیه شور مخلوط

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

:
▪ کرفس : یک بوته
خیار شور: یک کیلو و نیم
▪ گل کلم : یک کیلو
▪ پیاز ترشی : یک کیلو
▪ فلفل سبز: ۴۰۰ گرم
سبزی ترشی : یک کیلو و نیم
▪ هویج :یک کیلو
▪ سیر: ۳۰۰ گرم
▪ نمک : به میزان لازم

طرز تهیه :
ابتدا در ظرفی آب بریزید و به ازای هر بیست لیوان آب ، دو چهارم لیوان نمک بریزید، سپس آب را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید.پس از آن ، بگذارید تا آب سرد شود. پس مقداری از سبزی ها را که از قبل شسته و خردکرده اید و در ظرفی که برای شورانداختن در نظرگرفته اید، بریزید و مقداری از باقی مواد (گل کلم ،فلفل ، خیار ، پیاز سیر، هویج ، کرفس ) را نیز خردکنید و روی سبزی بریزید و به همین ترتیب لایه لایه مواد را روی هم قرار دهید، تا ظرف تان پرشود. سپس آب نمک را روی مواد بریزید; به حدی که ظرف پرشود و در ظرف را محکم ببندید.بهتر است این ظرف را حداقل به مدت دو روز دریک محیط گرم قرار دهید. پس از پانزده روز شورشما جا افتاده و آماده مصرف است . توجه داشته باشید که سبزی ها و باقی موادتان نباید اصلا آب داشته باشد و در ظرفتان نیز باید حتما محکم باشد.
 خانواده سبز

 


ترشی شور , طرز تهیه شور مخلوط