طرز تهیه جغور بغور - غذای جغور بغور

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن جغور بغور را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

جغور بغور , طرز تهیه جغور بغور , غذای جغور بغور

جغور بغور

جغور بغور خوشمزه

 

مواد لازم جغور بغور برای یک نفر :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

جگر مرغ یا گوسفند

300 تا 400 گرم

100 گرم / 125 کالری

روغن

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیاز متوسط

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

نمک، فلفل، زردچوبه

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز

در صورت تمایل

100 گرم / 22 کالری

رب گوجه فرنگی

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

 

روش تهیه جغور بغور :

*. به نقل از برگزیده ها : پیاز را خلال می کنید و کمی در ماهیتابه تفت می دهید. بعد روغن می ریزید (علتش این است که آب پیاز کمی کشیده شود و روغن را به خودش جذب نکند). خوب که طلایی شد، زردچوبه را می ریزید.

*. جگر را با آب سرد می شویید و در آبکش می ریزید.بعد از خرد کردن به تکه های کوچک به پیازها اضافه می کنید (شعله باید هنوز زیاد باشد). جگرها باید خوب سرخ شوند و رنگشان کاملا برگر دد.

*. بعد رب گوجه را در یک لیوان آب گرم حل می کنید و اضافه می کنید و به هم می زنید. سپس ادویه ها را می ریزید و می گذارید آب جغور بغور کشیده شود. غذا آماده ی خوردن است. با نان می کنید.

 

جغور بغور، مخلوط و مخصوص :

*. طبق دستور بالایی است، با این فرق که مخلفاتش بیشتر است. در تهیه جغوربغور مخلوط و مخصوص قبل از ریختن جگر فلفل دلمه یا فلفل سبز را خلال می کنید و با پیازها مقداری تفت می دهید. بعد جگرها را که ریختید، ۳۰۰ گرم سیب زمینی پخته و پوست کنده و ورقه ورقه شده را هم اضافه می کنید.

*. بعد رب می زنید و آبش که کشیده شد، 3-2 عدد تخم مرغ را به آن اضافه کرده و به هم می زنید. فرقش این است که خوشمزه تر است، برای دو نفر هم کافی است، و به علت داشتن سیب زمینی نمک بیشتری می خواهد.

 

نکات تغذیه ای :

*. این غذا به راحتی تهیه شده و وقت زیادی نمی برد.جگر مملو از ویتامینA و آهن است. بنابراین جغور بغور برای افراد کم خون غذای مناسبی است ولی اشخاصی که کلسترول خون شان بالاست ، بهتر است از خوردن آن پرهیز کنند. این خوراک برای کسانی که دوره نقاهت را می گذرانند مفید است.

 

خواص زعفران :

خواص زد افسردگی و تقویت حافظه زعفران

*. از طرفی تحقیقات بدست آمده توسط گروهی از دانشمندان نشان میده که زعفران میتونه عوارض ناشی از آلومینیوم از جمله از دست دادن حافظه و اختلالات عصبی رو بهبود ببخشه و یا از اون پیشگیری کنه. زعفران یک داروی عالی ضد افسردگی هست و باعث نشاط و سرزندگی افراد میشه. جریان خون رو رقیق میکنه و در تقویت حافظه هم نقش موثری داره.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه جغور بغور , غذای جغور بغور