طرز تهیه ژله میوه ای مقوی برای بچه ها - ژله ی میوه

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن ژله میوه ای را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.


ژله ی میوه , ژله میوه ای مقوی برای بچه ها , آموزش ژله برای بچه ها

ژله ی میوه

طرز تهیه ژله میوه ای مقوی برای بچه ها


مـواد لازم ژله میوه ای برای ۴ کودک :


مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب سیب

۲ لیوان

100 گرم / 38 کالری

شربت توت فرنگی

۲ لیوان

100 گرم / 65 کالری

پودر ژلاتین

۸ قاشق غذاخوری

100 گرم / 338 کالری

مخلوط آناناس و پرتقال

۱ لیوان

نامشخص

مخلوط توت فرنگی و انگور سیاه

۱ لیوان

نامشخص

پرتقال نصف شده

۸ عدد

100 گرم / 33 کالری


طـرز تـهـیـه ژله میوه ای :

*. پرتقال ها را به دو نیم تقسیم و داخلشان را خارج کنید تا به صورت کاسه ای خالی درآیند. ( از این کاسه های میوه ای به عنوان قالب استفاده می کنیم.)۲ لیوان آب سیب را با ۴ قاشق غذاخوری پودر ژلاتین مخلوط کنید و آنها را در ۴ کاسه پرتقال ی بریزید.این مرحله را برای شربت توت فرنگی تان هم تکرار کنید و آن را در ۴ کاسه باقی مانده پرتقال ی بریزید.

*. کاسه های پر شده را در یخچال بگذارید و بعد از ۱۵ دقیقه در کاسه هایی که برای تهیه ژله از آب سیب استفاده شده است، آناناس و پرتقال بریزید و در کاسه هایی که با شربت توت فرنگی ژله تهیه کرده اید، مخلوط توت فرنگی و انگور سیاه پس از آماده شدن کامل ژله ها، دو نوع ژله را برای بچه ها سرو کنید.

*. یعنی برای هر نفر دو کاسه با رنگ های جذاب و متفاوت می توانید در کنار ژله ها ۱ تا ۲ اسکوپ بستنی وانیلی هم قرار دهید البته به شرطی که فرزند شما کمبود وزن داشته باشد زیرا در غیر این صورت افزودن بستنی به این میان وعده، به غیر از افزایش انرژی سودی نخواهد داشت.

*. افزودن خامه یا تکه های شکلات به ژله های تهیه شده، نیز فقط مقدار کالری دریافتی را افزایش می دهد پس اگر فرزندتان اضافه وزن دارد، بهتر است از آنها صرف نظر کنید. البته این دسر باید کاملا خنک سرو شود و بهتر است کاسه های پرتقال ی را به فرزندانتان بدهید تا خودشان بخورند و از خوردن دسر ی که برایشان تهیه کرده اید، لذت ببرند.


خواص انگور :

*. برای تقویت و طراوت پوست و همچنین روشن کردن رنگ پوست ، آب انگور تازه را با یک تکه پنبه بصورت بمالید و پس از ده دقیقه با آب نیمگرم محتوی کمی جوش شیرین بشوئید.زیاده روی در مصرف آّب انگور بطور مداوم ایجاد سنگ کلیه می کند .


اختصاصی برگزیده هاژله میوه ای مقوی برای بچه ها , آموزش ژله برای بچه ها