طرز تهیه بستنی شاتوتی رژیمی با ماست - انواع دسرباشاتوت

انواع دسرباشاتوت , انواع دسر با شاتوت

انواع دسرباشاتوت

این بستنی رژیمی از شاتوت، ماست، شکر و کمی وانیل درست شده است.درست کردن این بستنی بسیار سریع و راحت بوده به شرطی که شاتوتها را از قبل فریز کرده باشید.همچنین اگر شما رژیم نداشته باشید می توانید از تکه های انواع شکلات ( شکلات تلخ، شکلات سفید و ... ) استفاده کنید.
مواد لازم برای تهیه بستنی شاتوتی رژیمی با ماست : تمشک تازه یخ زده = 3 فنجان ( مراقب باشید تمشک ها له نشده باشند ) ماست ساده کم چرب = 2 فنجان شکر = 1/3 فنجان  وانیل = 1 و 1/2 قاشق چای خوری تکه های شکلات = 1/2 فنجان ( ترجیحا ریز باشند )
طرز تهیه بستنی شاتوتی رژیمی با ماست : شاتوت، ماست کم چرب، شکر و وانیل را در مخلوط کن ریخته و آنقدر هم بزنید تا مایع صاف و یکدستی به شما بدهد. سپس تمام این مواد را داخل دستگاه بستنی ساز ریخته و تا درست شدن بستنی صبر کنید. سپس تکه های شکلات را به این بستنی اضافه کرده و به مدت 5 دقیقه داخل فریزر بگذارید. در این لحظه بستنی شما آماده شده است. کافی است آن را به ظرف های مخصوص سرو منتقل کرده و از میهمانان تان پذیرایی کنید.
نکته :
 اگر دستگاه مخصوص بستنی ساز در منزل ندارید از روش زیر استفاده کنید : مخلوط آماده شده را در ظرفی به قطر 23 و ارتفاع 33 سانتی متر منتقل کنید و داخل فریزر بگذارید. سپس این مخلوط را هر یک ساعت یک بار هم بزنید تا زمانی که مخلوط سفت در لبه های ظرف و مخلوط نیمه سفت در مرکز ظرف باشد. شاتوت ها را برای منجمد کردن بین 2 تا 6 ساعت درون فریزر قرار دهید. سپس شاتوتها را به بستنی اضافه کرده و آن را به مخلوط کن منتقل کرده و هم بزنید تا مخلوط کاملا یکدست و سفتی درست شود. سپس تکه های شکلات را به بستنی اشافه کرده و آن را درون کیسه های پل استیک ی کاملا بسته بگذارید و تا زمان سرو داهل فریزر نگهداری کنید.
اطلاعات تغذیه ای برای 1/2 فنجان بستنی شاتوتی : کالری  = 148 چربی = 4 گرم  چربی اشباع شده = 2 گرم کلسترول = 4 میلی گرم کربوهیدرات = 25 گرم فیبر = 4 گرم پروتئین = 4 گرم سدیم = 45 میلی گرم
دسزها با شاتوت , طرزتهیه دسرباشاتوت

انواع دسر با شاتوت
دسزها با شاتوت , طرزتهیه دسرباشاتوت