پلو هواری - آشپزی آکا - هواری پلو

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن پلو هواری را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

هواری پلو , طرز تهیه هواری گوشت , طرز پخت هواری پلو با لوبیا

هواری پلو

آموزش پلو هواری

 

مواد لازم پلو هواری :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

سه پیمانه

100 گرم / 360 کالری

سیر

۳-۲ حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز و ادویه

به مقدار کافی

100 گرم / 0 کالری

ماهی یا میگو

۱۵۰ گرم

100 گرم / 100 کالری

آب

۶ پیمانه

100 گرم / 0 کالری

پیاز متوسط خرد شده

۱ عدد

100 گرم / 36 کالری

کره

۵۰ گرم

100 گرم / 737 کالری

 

طرز تهیه پلو هواریی :

*. به نقل از برگزیده ها : برنج را از قبل خیس می کنیم ، روغن را در دیگ روی آتش ملایم داغ کرده پیاز را در آن تفت داده تا طلائی شود. سیر را ریز خرد کرده بازردچوبه به پیاز اضافه می کنیم و کمی آنها را چرخ می کنیم . ماهی را اضافه کرده ادویه و فلفل رامی ریزیم .

*. ماهی را در پیاز تفت می دهیم تا آب ماهی تمام شود آب را با نمک اضافه کرده ومی گذاریم به جوش بیاید وقتی چند جوش خوردبرنج را اضافه کرده و پس از آن که آب هم سطح برنج شد برنج را با کفگیر زیر و رو کرده و کره راکمی آب کرده روی برنج می دهیم .

*. زیر شعله راکم کرده و زیر دیگ را شعله پخش کن و روی آن را دم کنی می گذاریم پس از ۴۰ - ۳۰ دقیقه پلو آماده است . در صورت تمایل می توانید ۱ پیمانه گشنیز یا شوید ساطوری شده و ۱ پیمانه لوبیا چشم بلبلی یا عدس را هم به هواری اضافه کنید.

 

خواص میگو :

*. میگو از منابع اسیدهای چرب ی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشار خون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشار خون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشار خون است.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه هواری گوشت , طرز پخت هواری پلو با لوبیا