مربا لیموترش بدون پخت - روش پخت مربای لیمو ترشروش پخت مربای لیمو ترش , ترشی لیمو ترش شیرازی اکا

روش پخت مربای لیمو ترش
مواد لازم مربا لیمو ترش :مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

لیمو ترش سالم و بی لک شیرازی

نیم کیلو

100 گرم / لیمو کالری

شکر

به مقدار لازم

100 گرم / 400 کالری

چوب دارچین

چند تکه

100 گرم / 261 کالری

هل سبز درسته

چند عدد کمی بشکنند

100 گرم / 320 کالریطرز تهیه مربا لیمو ترش :


*. لیمو ترش ها را بعد از شستن خوب خشک کنید سپس انها را حلقه های باریک برش دهید و هسته های ان را با نوک یک چاقو جدا کنید.سپس حلقه های لیمو را به ترتیب داخل یک ظرف شیشه ای که در ان محکم شود بچینید و لابه لای ان شکر بریزید (زیاد بریزید)تکه های چوب دارچین و هل را نیز لا بلا قرار دهید.


*. تمام شیشه را پر کنید و در انتها نیز مقدار زیادی شکر روی لیمو ها بریزید. و در ان را محکم کنید و روزها جلوی نور افتاب بگذارید. و شبها داخل اشپزخانه.اگر بعد از چند روز سر شیشه خالی شد مجددا روی ان شکر بریزید.بعد از تقریبا 1 ماه این مربا اماده است.تا دیر نشده این مربا را درست کنید.من خیلی وفت پیش این مربا را درست کردم و شب قبل انرا در کنار چای ی سرو کردم.


*. در 2 نوبت به ان شکر اضافه کردم.یک بار ان را در عکس ب بینی د کاملا سطح مایع پایین رفته است. گاهی نیز من شیشه را بر می داشتم و انرا تکان میدادم. اضافه کردن دارچین و هل اختیاری است و در دستور اصلی نبوده اما به نظر من عطر خوبی به ان میدهد.من تمام اب لیمو ی باقی مانده  از نصف کردن لیمو را درون شیشه ریختم کمی مربا ترش تر و ابکی تر از همیشه شده است. بنابراین از همیشه شکر بیشتری استفاده شد

 


خواص لیمو ترش :


*. سعی کنید در نوشیدنی هایتان از آب لیمو استفاده کنید. فرضا" هر روز صبح یک عدد لیمو را با مقداری آب گرم میل کنید. نوشیدن این مایع به جای نوشیدن چای باعث میشود شما بدن سالمتری داشته باشید. همچنین در اثر نوشیدن مایعات حاوی آب لیمو ، چشمهای شما درخشانتر شده و پوستی سرحال تر از قبل خواهید داشت. در صورت تمایل برای بهتر کردن طعم آن میتوانید از شکر یا عسل استفاده کنید.

 


اختصاصی برگزیده ها

 ترشی لیمو ترش شیرازی اکا ,