کیک موزی، طرز تهیه کیک موزی - طرز تهیه کیک موزی ساده

در این بخش از سایت برگزیده ها طرز تهیه کیک موزی را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

این کیک خوشمزه را در منزل تهیه کنید و همه از خوردن آن لذت ببرید.

طرز تهیه کیک موزی

کیک موزی , طرز تهیه کیک موزی ساده , طرز تهیه کیک موزی

کیک موزی

طرز تهیه کیک موزی

مواد لازم:
موز کاملا رسیده 6 عدد

روغن گیاهی 125 میلی لیتر

کره  115 گرم

شکر 350 گرم

تخم مرغ  4 عدد

آرد  450 گرم

بیکینگ پودر 2 قاشق چای خوری

دارچین 1 قاشق غذاخوری

نمک نصف قاشق چای خوری

کشمش   200 گرم

گردو 200 گرم

 

 طرز تهیه :
دمای فر را روی 200 درجه سانتی گراد یا 400 درجه فارنهایت تنظیم نمایید. داخل قالب های مورد نظر برای پخت کیک را چرب کنید و آن ها را  داخل فر بگذارید. در یک ظرف، موزها را درون روغن له کنید.در ظرف دیگری کره و شکر را کاملا با هم ترکیب کنید. سپس تخم مرغ ها را یکی یکی به ترکیب آن ها اضافه نموده، خوب به هم بزنید.

ترکیب آماده شده را به مخلوط روغن و موز اضافه نمایید و آن قدر هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند. در ظرف دیگری آرد، بکینگ پودر، دارچین و نمک را با هم مخلوط کنید و سپس به آرامی به مواد ترکیب شده، اضافه نمایید. آن ها را کاملا ورز دهید تا به صورت خمیر صاف و یک دست در آید. در همین زمان می توانید کشمش و گردو را نیز به خمیر کیک اضافه کرده، به آرامی ورز دهید تا به طور یکنواخت در تمام قسمت های خمیر کیک پخش شوند.

حال خمیر آماده شده را درون قالب های مورد نظر ریخته، به مدت یک ساعت و نیم درون فر قرار دهید تا  کیک پف کرده  و سطح آن به رنگ طلایی – قهوه ای دربیاید.

به یاد داشته باشید که می بایست بعد از گذشت یک ساعت از زمان پخت، سری به کیک بزنید تا اگر سطح کیک زودتر به رنگ قهوه ای درآمده است، درجه حرارت فر را کم کنید یا روی آن را با فویل های آلومینیوم ی بپوشانید. در این صورت فویل های آلومینیوم نباید خیلی محکم سطح کیک را بپوشانند و یا به سطح کیک بچسبند.

وقتی که کیک پخته شد، بگذارید تا کاملا سرد شود. سپس آن را از قالب خارج نموده در ظرف مورد نظرتان آن را به قطعات بزرگ، برش داده، سرو نمایید.

امیدواریم با تهیه این کیک خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید و همیشه شیرین کام باشید.

نـوش جان


طرز تهیه کیک موزی ساده , طرز تهیه کیک موزی