طرز تهیه رشته پلو ایران - طرزتهیه رشته پلو

 

در این پست از سایت برگزیده ها به شما طریقه ی درست کردن رشته پلو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

رشته پلو , طرز تهیه رشته پلو , طرزتهیه رشته پلو

رشته پلو

طرز تهیه رشته پلو

 

مواد لازم رشته پلو :

 

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

برنج

1000 گرم

100 گرم / 360 کالری

رشته پلوئی

500 گرم

نامشخص

گوشت ماهیچه گوسفندی

750 گرم

100 گرم / 240 کالری

روغن

200 گرم

100 گرم / 900 کالری

خرما

500 گرم

100 گرم / 240 کالری

کشمش

250 گرم

100 گرم / 272 کالری

زعفران

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 310 کالری

 

روش تهیه رشته پلو :

*. برگزیده ها : این پلو یکی از پلو های اصیل ایرانیست که اغلب خانواده ها در شب عید آن را میپزند و معتقداند که با پختن آن سر رشته کار بدست میآید شاید در قدیم تهیه رشته که باید بسیار ظریف باشد کار مشکلی بود ولی حالا رشته حاضر پلو ئی در اغلب خواربار فروشیها آماده برای فروش است.

*. برنج را قبلا خیس میکنیم گوشت را تکه تکه کرده با یکی دو عدد پیاز خرد کرده و 2 تا 3 لیوان آب با حرارت ملایم میپزیم باید بعد از پختن یک لیوان آب داشته باشد در اواخر طبخ کمی نمک بآن میزنیم بعد گوشت را از آب خارج کرده نصف از زعفران و نصف از روغن را در آبگوشت میریزیم.

*. آماده میگذاریم هسته خرما را میگیریم کشمش را تمیز کرده میشوئیم دیگ متناسبی را آبکرده میگذاریم بجوشد آب نمک برنج را خالی میکنیم برنج را در دیگ میریزیم تا جوش آماده کمی نرم شود بعد رشته ها را از هم جدا کرده داخل برنج میریزیم کمی که جوشید و رشته نرم شد آنرا آبکش میکنیم.

*. مقداری آب نیم گرم روی آن میدهیم و بقیه روغن را با یک لیوان آب ته دیگ میریزیم و نصف از برنج را در دیگ ریخته گوشت و خرما و کشمش را لای آن میگذاریم و با بقیه برنج روی آنرا میپوشانیم و دیگ را روی اتش گذاشته عرق برنج را که گرفتیم.

*. آبگوشت زعفران ی را روی برنج میدهیم و پلو را مثل پلو ی ساده دم میکنیم و موقع کشیدن بقیه زعفران را در کمی آبجوش حل کرده با کمی برنج مخلوط می نمائیم روی پلو را با برنج زعفران ی میپوشانیم کمی هم کره آبکرده روی آن میدهیم.

*. در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 6 تا 8 نفر کافیست.

 

خواص خرما :

*. برای تقویت نیروی جنسی خرما را در شیر تازه خیس کرده کمی دارچین بزنید و صبح به عنوان صبحانه بخورید و سپس کمی شیر بالای آن میل کنید.البته برای گرم مزاج ان زیاد خوب نیست.

*. کسانی که می خواهند سنگ مثانه شان خرد شود از دمکردة آن استفاده کنند (دم کرده هسته خرما ) و دم کردة آن بسیار قابض است و کسانی که یبوست دارند سعی کنند در هنگام استفاده از دم کردة خرما از غذاهای ساده و ملین استفاده کنند.

 

اختصاصی برگزیده ها

 


طرز تهیه رشته پلو , طرزتهیه رشته پلو