حاجی فیروز نوروز 94 با کیک پاپس - طرز تهیه پاپس کیک

طرز تهیه پاپس کیک

طرز تهیه پاپس کیک

کیک پاپس به معنی کیک های نصب شده روی چوب هستند که به صورت پاپ کیک نیز نامیده می شوند و برای تزئین میز مناسبت ها زیبا هستند و برای کودکان نیز جذاب می باشند که در این مقاله به آموزش ساخت حاجی فیروز برای تزئینات هفت سین  بسیار مناسب است می پردازیم.

این دستور۴۰۰گرم کربوهیدرات ،۸۰گرم پروتئین ،۱۵۰گرم چربی و ۳۲۷۰کیلو کالری انرژی دارد.
مواد لازم
کیک شکلاتی ۵۰۰گرم
گردو ی نیمکوب ۱۰۰گرم
سس شکلات کمی
شکلات سفید و سیاه ذوب شده به میزان لازم
خمیر فوندانت قرمز کمی
رنگ طلایی پودری کمی
طرز تهیه:

پاپس کیک

پاپس کیک


کیک شکلاتی کره ای را پودر و له کنید و اندکی گردو ی نیمکوب با آن مخلوط نمایید.هر چقدر لازم بود سس شکلات بیف زایید تا خمیر سفت ولی منسجمی حاصل شود. خمیر ها را به اندازه های حدود ۳۵تا۴۰ گرم تقسیم کرده و برای حاجی فیروز به شکل اشک فرم دهید.سیخ چوبی را در شکلات ذوب شده فرو برده و برای حاجی فیروز به طول ۱سانتیمتر در مرکز مقطع آن فرو برده و بگذارید ببندد. ,حاجی فیروز نوروز 94 با کیک پاپس ,ساخت حاجی فیروز 94,هفت سین 94,آموزش پخت انواع غذا با آکا


شکلات های ذوب شده سیاه را در لیوان کوچک بریزید. چوب را در دست گرفته و کیک را عمودی در شکلات فرو برده و درآوریدو اجازه دهید شکلات اضافی بریزد و روی سمتی که در تصویر مشاهده می کنید (روی کاغذ روغنی) تکیه دهید تا شکلات سفت شود . ,حاجی فیروز نوروز 94 با کیک پاپس ,ساخت حاجی فیروز 94,هفت سین 94,آموزش پخت انواع غذا با آکا

فقط دقت کنید تا شکلات نبسته دایره ی کوچکی از خمیر قرمز را که قبلا با ابزار چین داده اید و نسبتا خشک شده،از ته سیخ چوبی،وارد کنید تا به صورت آن بچسبد و حالت لباس را تداعی کند.چند لحظه عمودی نگه دارید.شکلات به سرعت می بندد و یقه ثابت میشود.چوب را در یونولیت فرو ببرید .با قدری خمیر قرمز رنگ که خیلی نازک باز شده کلاه را بصورت مخروطی آماده کنید .

,حاجی فیروز نوروز 94 با کیک پاپس ,ساخت حاجی فیروز 94,هفت سین 94,آموزش پخت انواع غذا با آکا

لبه را با آب بچسبانید و کلاه را با اندکی شکلات ذوب شده روی سر حاجی فیروز ثابت کنید.بقیه اجزا و ریزه کاری ها را مطابق تصویر انجام داده و با رنگ طلایی پودری کمی به آن جلوه دهید.

زیبــاشـــو دات کام

حاجی فیروز نوروز ۹۴ با کیک پاپس was last modified: مارس 27th, 2015 by ملیکا بینا
,