طرز تهیه نان فنجانی با هوموس وخیار وگوجه - پیش غذا با کراکرپیش غذا با کراکر

پیش غذا با کراکرآماده سازی: ۱۵ دقیقه

مدت انتظار: ۱۵ دقیقهمواد لازم جهت تهیه نان فنجانی با هوموس و خیار وگوجه برای ۶ نفر:مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خیار خرد شده

۱/۲ فنجان

100 گرم / 10 کالری

هوموس

۱/۲ فنجان-۱۲۰ گرم

نامشخص

خمیر پیتزا

1 عدد ۴۲۰ گرمی

100 گرم / 521 کالری

گوجه فرنگی گیلاسی

۵ عدد (چهار قسمت شده)

100 گرم / 15 کالری

نمک

۱/۸ قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالریاین پیش غذا بسیار آسان است. میتوان نان فنجانی با هوموس ما را از ۱ ساعت قبل درست کرد. فقط حواستان باشد روی آن را با پوشش پل استیک ی بپوشانید تا خیار و گوجه و هوموس خشک نشوند. ضمناً داخل یخچال بگذارید.طرز تهیه نان فنجانی با هوموس و خیار وگوجه:


۱- فر را با دمای ۴۰۰ درجه فارنهایت (۲۰۰ درجه سانتی گراد) داغ کنید. سپس کف و دیواره های ۲۰ قالب مافین را با اسپری آشپزی کمی روغن پاشی کنید.

 

۲ - خمیر پیتزا را به شکل یک مستطیل ۳۵ در ۳۰ سانتی متر در بیاورید. لازم نیست اندازه ها دقیق باشد فقط نزدیک به همین باشد.

 

۳ - سپس با یک قالب شیرینی بُر دایره ای شکل به قطر ۶ سانتی متر ۲۰ دایره از داخل خمیر در بیاورید. هر خمیر دایره ای را کف قالب مافین فشار دهید. حالا با یک چنگال کف هر قالب پیتزا را سوراخ کنید. سه تا چهار سوراخ کافی است. به این شکل خمیر کف قالب ها پف نمی کند.

 

۴ - پیتزا های فنجانی را ۸ تا ۱۰ دقیقه تا زمانی که لبه های قهوه ای روشن شوند در فر بپزید. آنها را روی توری خنک کننده قرار دهید و کاملاً خنک کنید.مواد لازم حلوای شیرعسلی, درست کردن حلوای شیرعسلی, حلوای شیرعسلی خوشمزه, تزیین حلوای شیرعسلی, تهیه حلوای شیرعسلی۵- زمانی که خنک شدند داخل نان پیتزا های فنجانی را با یک قاشق چای خوری پر هوموس پر کنید و روی آن را چند تکه خیار و یک چهارم گوجه فرنگی بپوشانید.مواد لازم حلوای شیرعسلی, درست کردن حلوای شیرعسلی, حلوای شیرعسلی خوشمزه, تزیین حلوای شیرعسلی, تهیه حلوای شیرعسلی۶ -کمی نمک روی آنها بپاشید و کار را تمام کنید.

 


خواص  گوجه فرنگی :وجه فرنگی اشتها آور، برطرف کننده ضعف و خستگی، تقویت کننده سلسله اعصاب و همچنین قلب و دستگاه گردش خون است. متخصصان همواره مصرف آن را به بیماران مبتلا به دردهای مفاصل و همچنین رماتیسم و نقرس توصیه می کنند. در ضمن گوجه فرنگی برای رفع مسمومیت های مزمن، بالا بودن اوره و چربی خون ، درمان یبوست، دفع رسوبات ادراری و صفراوی نیز مفید شناخته شده است. در ضمن با توجه به اینکه گوجه فرنگی حاوی ویتامین A است، خوردن آن در تقویت بینایی، سلامت پوست و مخاط ها بسیار مؤثر است.


اختصاصی برگزیده ها
,