هاوایی، اولین ایالت آمریکا که برای مقابله با حمله کره شمالی آماده می‌شود


اخباربین الملل ,خبرهای  بین الم ,هاوایی

منطقه هاوایی به اولین ایالت آمریکا تبدیل شده که اقدام به تدارک و برگزاری آموزش و آمادگی عمومی با هدف مقابله با حمله موشکی احتمالی کره شمالی می‌کند.

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، آژانس مدیریت وضعیت اضطراری ایالت هاوایی آمریکا که یکی از پر اهمیت‌ترین پست‌های دیده‌بانی خارج از خاک آمریکا برای ارتش این کشور محسوب می‌شود روز جمعه اعلام کرد که قرار است یک برنامه آموزش عمومی درباره چگونگی واکنش به حمله موشکی احتمالی کره شمالی برگزار کند.

 

در همین حال قانونگذاران هاوایی از مقام‌های مدیریت وضعیت اضطراری تقاضا کرده‌اند تا طرح‌های مربوط به زمان جنگ سرد را به روزرسانی کرده و با استفاده از آن آمادگی عمومی در برابر یک حمله هسته‌ای از جانب کره شمالی را تقویت کند.

 

بر همین اساس مقام‌های هاوایی قرار است از ماه نوامبر شروع به اجرای ماهانه یک مانور هشدار حمله که از زمان پایان جنگ سرد تاکنون در این ایالت آژیر آن شنیده نشده بود، کنند.

 

قرار است این آژیر در اولین روز کاری هر ماه و بعد از تست یک آژیر صوتی تکرار کننده کلمه "هشدار" به صدا در بیاید.

 

مقام‌های هاوایی با استفاده از بروشورهای اطلاع رسانی و تبلیغات رادیو و تلویزیون و اینترنت در حال آگاه کردن مردم درباره این خطر جدید و ارائه آموزش‌های آمادگی هستند.

 

توبی کلرمونت، مدیر اجرایی آژانس مذکور با اشاره به اینکه چند ماه برای معرفی این آژیر خطر جدید زمان لازم است گفت: اگر آنها در این ارتباط آموزش نبینند ممکن است از آن بترسند.

 

ورن میاگی، مدیر این آژانس گفت: از آنجا که رسیدن یک موشک 15 و شاید 20 دقیقه طول بکشد دستورالعمل‌ها خطاب به مردم کاملا ساده هستند: به داخل پناهگاه بروید، داخل پناهنگاه بمانید و گوش به زنگ باشید.

 

او گفت: در این زمان شما وقت جمع کردن اعضای خانواده خود و رفتن به پناهنگاه را ندارید. همه چیز باید اتوماتیک انجام شود.

 

اخباربین الملل ,خبرهای  بین الم ,هاوایی