آتش در آلبرتای کانادا همچنان غیرقابل کنترل است - اخبار حوادث - اتش سوزی آلبرتا ۲۳ اردیبهشت

اتش سوزی آلبرتا ۲۳ اردیبهشت

اتش سوزی آلبرتا ۲۳ اردیبهشت

برگزیده ها: آتش در آلبرتای کانادا همچنان غیرقابل کنترل است

برگزیده ها به گزارش خبرگزاری فرانسه از ادمونتون، آتش نشانی آلبرتا اعلام کرد، هر چند که کاهش دمای هوا و افزایش رطوبت مانع از گسترش آتش سوزی شده، اما این آتش گسترده همچنان خارج از کنترل است.
هم اکنون نیمی از یک هزار و 550 آتش نشان ایالت آلبرتا برای مهار آتشی که به تخلیه کامل شهر ماسه های نفتی «مک مری» و مناطق اطراف آن منجر شده، بسیج شده اند.
به گزارش برگزیده ها این آتش سوزی از ده روز پیش تا کنون 2 هزار و 290 مترمربع از جنگل و دو هزار و 400 باب خانه در مک مری را نابود کرده است. همچنین حدود یک صد هزار نفر از ساکنان این شهر مجبور به ترک خانه های خود شدند.
آتش نشان ها در 19 منطقه مشغول فعالیت هستند اما آتش در بخش شرقی مک مری همچنان خارج از کنترل اعلام می شود. آتش همچنین ایالت های «بریتیش کلمبیا» و « منیتبا» را تهدید می کند.
این گزارش حاکی است: خطر بروز آتش سوزی در تمامی نواحی غربی کانادا وجود دارد چرا که این بخش از کشور از هفته ها پیش هوای به شدت گرم و خشکی را تجربه کرده است.
ایالت آلبرتا با وسعتی بالغ بر 661 هزارکیلومتر مربع و جمعیتی حدود چهار میلیون نفر درجنوب غربی کانادا واقع است. استان آلبرتا 98٪ درصد از ذخایر نفتی کانادا را در خود جای داده است.
ذخایر نفتی کانادا، در سال 2007 معادل 179 میلیارد بشکه تخمین زده شده است. این رقم شامل ذخایر نفت مناطق خشک در کشور کانادا است که باتوجه به تکنولوژی کنونی در استخراج نفت که بیشتر به استخراج نفت از مناطق آبی متمرکز است، مورد استفاده قرار نمی گیرد.
اروپام ** 9053** 3404


,