کره شمالی ترامپ را به هیتلر تشبیه کرد


اخباربین الملل,خبرهای  بین الملل,ترامپ

یک رسانه دولتی کره شمالی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به هیتلر و سیاست‌های دولت ترامپ مشهور به سیاست «اول آمریکا» را مشابه نازیسم دانست.

 به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (سه شنبه) در مقاله‌ای نوشت: راهبرد دونالد ترامپ در قبال شبه جزیره کره که یک راهبرد دو ملتی است مبتنی بر سیاست‌های دیکتاتوری هیتلر است که مردم را از یکدیگر جدا ساخته و سرکوب را توجیه می‌کند و فضای ترس در حلقه‌های اطلاعاتی، رسانه‌ای، اجتماعی و سیاسی آمریکا به وجود می‌آورد.

 

در این مقاله آمده است: سیاست‌های ترامپ در قبال مهاجرت نیز فرقی با سیاست‌های نژادپرستانه فاشیسم نداشته و باعث لکه‌دار شدن تاریخ آمریکا می‌شود.

 

نویسنده این سرمقاله می‌گوید: از زمان ظهور سیاست "اول آمریکا" جهان هرگز یک روز آرام به چشم خود ندیده است. ایدئولوژی ارتجاعی رهبر آمریکا باعث تشویق به جنگ طلبی شده و هدفش زیر پا گذاشتن حاکمیت، زندگی و حق توسعه کشورهای دیگر به نفع آمریکا است.

 

خبرگزاری رسمی کره شمالی نوشت: سیاست‌های اول آمریکا یک نسخه آمریکایی از نازیسم بوده که در قرن گذشته با بی رحمی و انحصار طلبی جهان را گرفتار کرد.

 

این سرمقاله از دولت آمریکا به دلیل "ایجاد نابودی، کشتار و بی ثباتی در خاورمیانه و تضعیف محیط زیست جهانی با عقب نشینی از توافق آب و هوایی پاریس" انتقاد کرد.