جزئیات تازه‌ای از زندگی ابوبکر البغدادی


اخبار بین الملل,خبرهای  بین الملل, ابوبکر البغدادی

تازه ترین فیلم مستند از ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش، جزئیات تازه‌ای از زندگی شخصی او و چگونگی فرارش از دست نیروهای امنیتی عراق را ارائه کرده است. 

به گزارش تسنیم، فیلم مستند جدید داستان فرار ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد داعش در سال 2013 میلادی را - در آخرین لحظات پیش از یورش نیروهای ویژه عراقی به مخفیگاهش-  به تصویر می کشد.

 

این فیلم را صوفیا عماره روزنامه نگار فرانسوی مغربی تبار تهیه کرده است که داستان فرار البغدادی از خانه‌ای در شمال بغداد را در جریان یورش نیروهای ویژه "تیپ بازهای" عراق روایت می کند.   

 

این فیلم چگونگی فرار البغدادی از طریق یک حفره زیرزمینی ویژه فرار در این خانه را لحظاتی پیش از یورش نیروهای ویژه تشریح می کند و نشان می دهد که وقتی نیروهای ویژه درب مخفیانه را پیدا کردند، البغدادی فرار کرده بود.

 

نیروهای ویژه مبارزه با تروریسم عراق در این یورش، مقادیر زیادی سلاح و پرچم های داعش را در خانه پیدا کردند.صوفیا عماره درباره فیلم مستند خود به روزنامه دیلی میرور انگلیس گفت که یک سال بدنبال سرکرده داعش بوده و با دوستان دوران کودکی البغدادی، همسر سابق و برخی از زنان برده البغدادی که از آنها سوء استفاده جنسی می کرد، مصاحبه کرده است.

 

این فیلم مستند که در شبکه تلویزیونی فرانسه پخش شد، گفته های همسر سابق البغدادی را تایید می کند که مدعی شده بود البغدادی شبها به خانه اش می آمد و از گربه خود مراقبت و تیمارداری می کرد.

 

این زن گفت که از البغدادی یک دختر به اسم هاجر دارد و خودش و دخترش هاجر مخفی زندگی می کنند زیرا داعش آنها را تهدید کرده است.

 

این فیلم مدعی است که البغدادی در خردسالی "پسری خوب" و بازیکن فوتبال خوبی بود و به فکر این بود که وکیل شود اما نتوانست نمره های بالا بگیرد تا به این هدف برسد. او سپس تلاش کرد که وارد ارتش وقت عراق شود اما به خاطر ضعف بینایی پذیرفته شد.

 

روزنامه هافینگتون پست نیز نوشت: البغدادی که بیش از 25 میلیون دلار برای دستگیری اش جایزه تعیین شده است، در صحرا در خارج از شهر محاصره شده موصل پنهان شده است.

 

برپایه این گزارش، آژانس های اطلاعاتی معتقدند که سرکرده ارشد داعش در موصل زندگی می کرد اما از این شهر فرار کرد و احتمالا تلاش می کند که خود را به شهر رقه سوریه برساند که داعش آن را به ادعای خود پایتخت خلافتش می داند.