زوم «اسپیلبرگ» برای اسکار 2017


اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی, اسپیلبرگ

تاریخ اکران فیلم جدید «استیون اسپیلبرگ» با بازی «مریل استریپ» و «تام هنکس» اعلام شد.

 به گزارش ایسنا به نقل از ورایتی، این فیلم که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است از تاریخ 22 دسامبر 2017 به صورت محدود اکران خود را آغاز می‌کند تا بتواند در فصل حوایز سینمایی و بویژه جوایز اسکار حضور یابد و سپس از تاریخ 12 ژانویه و یک هفته پس از جوایز سینمایی گلدن گلوب اکران گسترده خود را کلید خواهد زد.

 

این فیلم درباره روزنامه‌نگارانی است که در سال 1971 میلادی دولت وقت آمریکا را به دلیل افشای اسناد محرمانه مربوط به پنتاگون به چالش کشیدند. داستان فیلم درباره «بن بردلی» دبیر نشریه واشنگتن پُست و یک ناشر به نام «کترین گراهام» است که دولت آمریکا را به سبب حق گزارش دادن مجموعه‌ای از اسناد بحث برانگیز در سال 1971 به چالش کشیدند.

 

«تام هنکس» قرار است در نقش «بن بردلی» و «مریل استریپ» در نقش «کترین گراهام» بازی کند.

 

این اسناد طبقه بندی شده و سری درباره مطالعه‌ای جدید و اطلاعاتی بسیار حیاتی درباره جنگ ویتنام بود. «بردلی» و «گراتهام» درگیر مبارزه حقوقی در این پرونده شدند، در حالی که «دنیل السبرگ» تحلیلگر نظامی و افشاکننده اصلی این اسناد دستگیر و متهم به توطئه و جاسوسی شد.

 

فیلم‌هایی درباره روزنامه‌نگاران شجاع همواره مورد توجه اعضای آکادمی اسکار بوده است، همانطور که در سال 2015 فیلم «اسپاتلایت» موفق به کسب اسکار بهترین فیلم شد و فیلم‌ «شب بخیر و موفق باشی» در 2005 و «همه مردان رئیس جمهور» در سال 1976 درچندین بخش نامزد کسب جایزه اسکار شدند.

 

«اسپیلبرگ» که سال گذشته فیلم نه چندان موفق «غول بزرگ مهربان» (BFG) را ساخت، چندین پروژه سنینمایی روی میز دارد و هم‌اکنون در مراحل نهایی تولید فیلم علمی تخیلی «شماره یک آماده» و همچنین مرحله پیش‌تولید فیلم «ربودن ادگاردو مورتارا» است.

 

این کارگردان سرشناس سینمای جهان که آخرین‌بار با فیلم «لینکلن» با بازی «دنیل دی لوئیس» در سال 2012 توانست نامزد جایزه اسکار شود، پیش از این در سال 1993 با فیلم «فهرست شیندلر» و در سال 1998 با فیلم «نجات سرباز رایان» دو جایزه اسکار بهترین فیلم و یک اسکار کارگردانی را از آن خود کرده است.