ترکیب ویتامین D و خواب خوب به کنترل درد کمک می کند


اخبارپزشکی  ,خبرهای پزشکی ,مکمل ویتامین

محققان پی بردند ترکیب مکمل ویتامین D با خواب خوب می تواند به کنترل بیماری های همراه با درد کمک کند. 

به گزارش مهر، محققان دانشگاه سائوپائولو برزیل به بررسی تحقیقات مربوط به رابطه بین سطح ویتامین D، خواب و کنترل درد پرداختند و دریافتند میزان ویتامین D همراه با خواب باکیفیت می تواند به کنترل مشکلاتی نظیر آرتروز، دردهای قاعدگی و پشت درد مزمن کمک کند.

 

باوجودیکه نقش ویتامین D در متابولیسم استخوان ها به خوبی اثبات شده است، اما مطالعات گسترده ای در مورد نحوه تاثیر ویتامین D بر انواع فرایندهای بیولوژیکی از جمله موارد مرتبط با باروری، عفونت، درد و خواب در حال انجام است.

 

مطالعات قبلی نشان داده اند که ویتامین D می تواند بر واکنش التهابی بدن تاثیر گذارد. واکنش التهابی موجب تغییر حساسیت بدن به درد می شود. چندین مطالعه بالینی هم گزارش کرده اند که سطح ویتامین D با اختلالات خواب مرتبط است.

 

یافته های این مطالعه نشان می دهد مکمل ویتامین D همراه با خواب خوب باکیفیت موجب افزایش کارآمدی درمان های کنترل درد می شود. این شیوه ساده می تواند موجب کاهش هزینه های خدمات درمانی و همچنین بهبود زندگی بیماران شود.

 

تیم تحقیق با بررسی داده ها دریافت میزان ویتامین D نقش مهمی در رابطه بین درد و خواب دارد و متخصصان باید در انواع بیماری های همراه با درد نظیر آرتروز، پشت درد مزمن و دردهای دوره ماهیانه زنان این رابطه را در نظر بگیرند.

 

دکتر مونیکا لوی اندرسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما معتقدیم مصرف مکمل مناسب ویتامین D همراه با خواب مناسب می تواند مدیریت درمانی بیماری های همراه با درد را بهینه سازد.»