خوشحالم رامین رضاییان استقلالی نشد/ منتظری بهترین خرید بود


اخبارورزشی ,خبرهای  ورزشی , رامین رضاییان

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: به نظرم پژمان منتظری بهترین خرید استقلال بود چون خط دفاعی این تیم نیاز به یک لیدر نیاز داشت.

 حمید فرزام نیا در گفتگو با  مهر، در خصوص وضعیت تیم فوتبال استقلال و ارزیابی اش از خریدهای این تیم اظهار داشت: به طور کلی به نقل و انتقالات استقلال نمره قبولی می‌دهم. این تیم بازیکنان با تجربه‌ای را جذب کرد که در کنار جوانانی که از فصل پیش بودند و در این فصل هم اضافه شدند، یک مجموعه خوب و کامل را برای این تیم تشکیل می‌دهند.

 

وی افزود: اگر بخواهم به صورت فرد به فرد درباره خریدهای این فصل صحبت کنم باید بگویم بی تردید بهترین خرید آبی پوشان پژمان منتظری است. استقلال بیشتر از هر پست دیگری حتی از بازیساز، به یک لیدر در خط دفاعی نیاز داشت و منتظری بهترین گزینه برای این منظور بود. امیدوارم که جانواریو هم به تیم اضافه شود و آنوقت است که این تیم به یک ساختار دفاعی رویایی دست خواهد یافت.

 

مدافع پیشین آبی پوشان ادامه داد: در خصوص جباروف باید بگویم او یکی از خریدهای بین المللی خوب این تیم است که به خصوص در بازی‌های بزرگ برگ برنده منصوریان خواهد بود. این درست که این بازیکن سنش بالا است، اما همین فصل گذشته در سپاهان نشان داد که هنوز از نظر فیزیکی در اوج قرار دارد و کار فنی او نیز بسیار خوب است. این قبیل بازیکنان به خصوص در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به کار استقلال خواهند آمد.

 

فرزام نیا در خصوص مجتبی جباری نیز بیان داشت: جباری بازیکن بزرگی در تاریخ استقلال محسوب می‌شود و به نظرم او به این تیم آمده تا پرونده دوران بازیگری‌اش در فوتبال را با پیراهن استقلال ببندد و این هم اتفاق بدی نیست. امیدوارم جباری که یکی از فوتبال بلدترین هافبک‌های ایران است از نظر بدنی مشکلی نداشته باشد و بتواند در این فصل به کمک تیمش بیاید. بازیکنانی مثل جباری و جباروف که در قله تجربه قرار دارند، در کنار یکسری بازیکن جوان که از فصل پیش در این تیم مانده‌اند و یکسری بازیکن جوان دیگر که در این فصل اضافه شده اند تکمیل می‌شوند.

 

پیشکسوت آبی‌ها در خصوص ازدحام بازیکن بزرگ در این تیم تصریح کرد: تیم بزرگ به بازیکن بزرگ نیاز دارد آن هم به حد کافی. در یک تیم بزرگ و مدعی فقط نباید ۱۱ بازیکن درون زمین خوب باشند بلکه وجود یک نیمکت قوی در تیم های بزرگ بسیار الزامی است. در خیلی از مسابقات فوتبال نتایج را تعویض ها مشخص می کند. مربیان با بازیخوانی دست به تعویض می‌زنند و آنجاست که اگر نیمکت یک تیم قوی نباشد، دست مربی بسته است. 

 

فرزام نیا درباره نهایی نشدن حضور رامین رضاییان در استقلال هم گفت: به طور کلی دوست ندارم هیچ بازیکنی از پرسپولیس به استقلال بیاید. بدون رودربایستی می‌گویم از این که رامین رضاییان استقلالی نشد بسیار خوشحالم بخصوص که این بازیکن حاشیه‌هایی هم داشت که این حاشیه‌ها را هم با خود وارد تیم می‌کرد. کلا صلاح نیست هیچ بازیکنی از استقلال به پرسپولیس برود و برعکس. به خصوص بازیکنانی مثل رضاییان که حساسیت هواداران دو تیم هم روی آنها زیاد است.

 

وی در ادامه درباره کادر فنی استقلال خاطرنشان ساخت: به نظرم خود منصوریان به آن مرز از پختگی و تجربه رسیده که بتواند جلوی ایجاد حاشیه‌ها را به دلیل حضور همزمان تعدادی از بازیکنان بزرگ بگیرد اما در کنار منصوریان دو باتجربه خوب مثل بهتاش فریبا و نصرالله عبداللهی حضور دارند و این تیم دارای یک مجموعهخیلی خوب و کامل روی نیمکت است. این سه نفر باید همدلی در بین بازیکنان ایجاد کنند تا همه بازیکنانی که درون زمین و روی نیمکت و حتی روی سکوها هستند دلشان برای پیروزی تیم بتپد.

 

فرزام نیا در خاتمه گفت: بازی زیبا و کسب نتیجه لازم و ملزوم همدیگر هستند و من امیدوارم فوتبالی را در فصل جدید از استقلال شاهد باشیم که هم بازی زیبا و تماشاگر پسند در آن دیده شود و هم این تیم نتایج لازم را بگیرد تا دل هوادارانش شاد شود.