راز قتل پسر ایرانی در هتل متروکه ژاپن


 بدنبال کشف جسد خونین پسر ایرانی در هتل متروکه‌ای واقع در شهر «ناگویا»ی ژاپن و به دنبال شکایت خانواده‌اش دردادسرای جنایی تهران، بازپرس جنایی برای شناسایی ودستگیری عامل یا عاملان جنایت به پلیس بین‌الملل- اینترپل- مأموریت داد دراین باره تحقیق کنند.

  ایران نوشت: رازاین جنایت هولــــناک صبح 20 فروردین امسال و هنگامی فاش شد که دو دختر دوچرخه‌سوار هنگام عبور از خیابانی در شهر ناگویا، متوجه لکه‌های خونی شدند که در کنار هتلی قدیمی روی زمین ریخته بود. آنها از سر کنجکاوی وارد هتل متروکه شدند و با ردگیری قطره‌های خون ناگهان با جسد خون آلود پسر جوانی روبه‌رو شدند.آنها که بشدت ترسیده بودند وحشتزده خود را به پلیس رسانده و موضوع را گزارش کردند. دقایقی بعد نیز کارآگاهان و کمیسر جنایی راهی محل موردنظر شدند و به تحقیق دراین باره پرداختند.

 

قربانی ناشناس

در تحقیقات مقدماتی مشخص شد جسد ناشناس متعلق به پسرجوان خارجی است که حدود یک هفته قبل با ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. با آنکه جسد دچار فساد نعشی شده بود، اما مأموران در ادامه بررسی‌ها مطمئن شدند قربانی ماجرا یک ایرانی تبار است. بدین ترتیب کارآگاهان پلیس برای شناسایی قربانی وارد عمل شدند. تا اینکه دریافتند یک هفته قبل دوستان پسرجوانی به نام کاوه، از ناپدید شدن ناگهانی‌اش خبرداده بودند.

 

 از آنجا که احتمال می‌رفت جسد کشف شده متعلق به کاوه باشد، با خانواده او در ایران تماس گرفته و خواسته شد اثر انگشت پسرشان را برای پلیس ژاپن ارسال کنند. خانواده‌اش نیز پس از هماهنگی‌های قانونی، اثر انگشت پسر جوان را برای پلیس دولت ژاپن ارسال کرده و بدین‌ترتیب هویت مقتول شناسایی شد.

 

ارسال جنازه به ایران

پس از افشای هویت مقتول، کارآگاهان جنایی ژاپن تحقیقات خود را برای کشف راز این جنایت هولناک آغاز کردند. از سوی دیگر جسد مقتول به درخواست اولیای دم به ایران ارسال شد.

 

مادر مقتول در این باره به خبرنگار  ایران  گفت: «برادرم در ژاپن هتل داشت و پسرم هم برای کار راهی ژاپن شده بود. من 4 سال کاوه را ندیده بودم و تنها از طریق فضای مجازی با او درارتباط بودم.13 فروردین امسال که به خانه آمدیم، کاوه با خواهرش که درخانه بود تماس گرفت.آنها در حال صحبت با هم بودند که خیلی ناگهانی تماس تلفنی‌شان قطع شد. دو روز بعد از این ماجرا دختر مورد علاقه پسرم که فیلیپینی بود با دخترم تماس گرفته و گفته بود که کاوه از دو روز قبل ناپدید شده و از او بی‌خبر است.

 

به دنبال اطلاع از این ماجرا، با نگرانی از برادرم و دوستان کاوه که در ناگویا بودند درخواست کمک کردیم. اما 5 روز بعد از تماس دوست فیلپینی کاوه، با دختر و پسرم در ایران تماس گرفت و خواهان ارسال اثر انگشت کاوه شدند. آنها هم پس از طی مراحل قانونی اثر انگشت را ارسال کردند. بعد هم متوجه شدیم پسرم چند روز قبل کشته شده است.البته پلیس جنایی ژاپن سه فیلپینی را به عنوان مظنون در این جنایت بازداشت کرده است. اما احتمال می‌دهیم دختر مورد علاقه پسرم و دو نفر از دوستان کاوه که بیش از یک میلیارد تومان به پسرم بدهکار بودند، عاملان این جنایت باشند که امیدواریم پلیس ازآنها بخوبی تحقیق کند تا خون پسرم پایمال نشود.

 

پس از انتقال جسد به ایران، خانواده کاوه دیروزبا حضور در دادسرای جنایی تهران، ضمن تسلیم شکایت، خواستار رسیدگی به پرونده جنایت شدند. بدین ترتیب بازپرس جنایی، از پلیس بین‌الملل -اینترپل-خواست دراین باره به دقت تحقیق ونتایج تحقیقات را به دادسرای جنایی تهران ارسال کنند.