دستگیری دزد کامپیوتر خودرو های تهران - دزد کامپیوتر های ماشین

دزد کامپیوتر های ماشین

دزد کامپیوتر های ماشین

برگزیده ها: دستگیری دزد کامپیوتر خودرو های تهران

برگزیده ها در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر خرید و فروش کامپیوترهای دست دوم خودرو، تحت عنوان کامپیوترهای نو در مغازه ای در خیابان سجاد شمالی، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
به گزارش فرهیختگان، در بررسی نامحسوس از محل فروش کامپیوترهای خودرو، ماموران مطلع شدند که شخصی به نام مرتضی اقدام به فروش کامپیوترهای دست دوم خودرو در بسته بندی های وکیوم می کند.
به گزارش برگزیده ها به همین منظور بیست و چهارم اسفند 94 ماموران اقدام به دستگیری مرتضی کردند و در بازرسی از محل فعالیت او موفق به کشف و توقیف تعدادی کامپیوتر خودرو دست دوم شدند که مرتضی قصد فروش آنها تحت عنوان کامپیوتر نو را داشت. مرتضی پس از اطلاع از مسروقه بودن کامپیوترهای خودرو در اظهاراتش گفت: «از طریق بروشورهای تبلیغاتی با شخصی به نام اصغر آشنا شدم که اقدام به فروش کامپیوتر خودرو تحت عنوان کامپیوتر نو به من می کرد و من از مسروقه بودن آنها اطلاع نداشتم.»
مرتضی افزود: «از طریق بروشور تبلیغاتی درباره فروش قطعات سیم کشی که در داخل مغازه ها پخش شده بود، با اصغر آشنا شدم. ابتدا طی تماس تلفنی درخواست قطعات سیم کشی کردم که ارسال شد.»
او ادامه داد: «پس از تحویل آن قطعات، در داخل جعبه علاوه بر قطعات بروشور، کامپیوتر خودرو نیز قرار داشت؛ از این رو دوباره با اصغر تماس گرفتم و این بار از او درخواست کامپیوتر خودرو کردم و او هر کامپیوتر خودرو را به مبلغ 800 هزار تومان می فروخت.»
 
 دومین حلقه دستگیری
با شناسایی محل تردد اصغر در محدوده خیابان سعدی، مشخص شد که متهم جای مشخصی ندارد. اما سرانجام اصغر 41 ساله دستگیر و در بازرسی از او تعدادی کامپیوتر خورو کشف شد.
متهم در همان اظهارات اولیه به مسروقه بودن اموال کشف شده و فروش آنها تحت عنوان کامپیوترهای نو اعتراف کرد.
 او مدعی شد که قطعات بسته بندی شده توسط همدست 43 ساله اش رضا تحویل داده شده و او نیز در چند ماه گذشته اقدام به فروش این قطعات به فروشندگان قطعات خودرو کرده است.
با شناسایی محل فعالیت رضا در محدوده خیابان امیرکبیر، او نیز دستگیر و در بازرسی از محل فعالیتش تعدادی کامپیوتر خودرو مسروقه آماده برای بسته بندی کشف و توقیف شد.
رضا پس از انتقال به اداره بیستم آگاهی، فردی 25 ساله به نام سجاد را به عنوان سارق کامپیوترهای خودرو معرفی و اعتراف کرد که کامپیوترهای مسروقه را به قیمت هر دستگاه 70 تا 120 هزار تومان از سجاد خریداری کرده است. با معرفی سجاد که از سارقان سابقه دار و حرفه ای تهران بود، او نیز در خیابان طیب شناسایی و دستگیر شد. او در حالی دستگیر شد که در شرایط روانی عادی نبود و با سلاح سرد به سمت ماموران حمله کرده بود و قصد فرار داشت. سجاد پس از دستگیری و انتقال به اداره بیستم به سرقت تعداد زیادی کامپیوتر انواع خودرو اعتراف کرد.
صفدر جانپرور، معاون مبارزه با سرقت وسایط نقلیه پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «با توجه به سوابق متعدد متهم در جرائم مختلف سرقت ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر سجاد از سوی مقام قضایی صادر شده است. از این رو شکاتی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند برای پیگیری شکایات خود به اداره بیستم پلیس آگاهی تهران بزرگ مراجعه کنند.»

,