کاهش 8 درصدی کشته‌ها و مجروحان سرصحنه حوادث نوروزی/ بازگشت 80 درصد مسافران از سفرهای نوروزی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

فرمانده ناجا از بازگشت 80 درصد مسافران نوروزی از سفر خبر داد و گفت: با همکاری شهروندان و رعایت قوانین و مقررات ترافیکی از ابتدای طرح نوروزی با کاهش 8 درصدی تعداد جان باختگان و مجروحان حوادث ترافیکی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مواجه هستیم.

به گزارش فارس، سردار حسین اشتری، فرمانده ناجا در حاشیه بازدید هوایی از تفرجگاهها و محورهای مواصلاتی استان تهران با تاکید بر این که در بحث تصادفات رانندگی حتی یک کشته و یا مجروح نیز دردآور است، افزود: اقدامات پلیس و همراهی مردم در کاهش حوادث فوتی و جرحی در حالی روند کاهشی را سپری کرد که در نوروز امسال افزایش سفرها، شرایط ناپایدار جوی و همچنین افزوده شدن 2 میلیون خودروی جدید به چرخه ترافیکی را شاهد بودیم.

 

وی با اعلام بازگشت 80 درصد مسافران نوروزی به شهرهای خود، به موضوع مدیریت سفر اشاره کرد و آن را در کاهش بار ترافیکی جاده ها و همچنین امنیت مسافران موثر دانست.

 

فرمانده ناجا یادآور شد: در طرح نوروزی 300 هزار مامور پلیس در قالب 26 هزار تیم گشتی خودرویی و پیاده سازماندهی و بکارگیری شده اند که این امر علاوه بر کاهش سوانح ترافیکی تاثیر مطلوبی بر کاهش جرایم و به ویژه سرقت داشته است.